Amerikali Turk

ABD'li generalden büyük itiraf

  • November 03, 2017 9:15 AM

Almanya'da yayımlanan ARD'nin 'Panorama' programında, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu terör örgütü YPG ile ABD arasındaki ilişki işlendi. ABD'li yetkililer, YPG gibi grupların tamamının PKK olduğunu bildiklerini söylüyor.


Programda, "'Alman solunun en iyi dostu' olarak nitelenen terör örgütü PKK, nasıl oluyor da emperyalist olarak ifade edilen ABD ile birlikte çalışıyor?" sorusu yöneltiliyor.

Almanya'da yayınlanan programda, isimleri YPG ya da SDG şeklinde olsa da bu yapılanmalarının tamamının PKK olduğu gerçeğinin ABD tarafından gayet iyi bilindiği vurgulandı.


Programı ARD'nin tanınmış yüzü Anja Reschke sundu. PKK ile ABD arasındaki "silah kardeşliği"nin o denli ileri gittiğine değinilirken, Amerikan ordusunun özel kuvvetlerinin terör örgütü PKK'ya ait sembolleri omuzlarına takarak basına poz dahi verdikleri kaydediliyor. Suriye'deki ABD'li General Raymond Thomas ile yapılan röportaja da yer verilen haberde, ABD'li general, DEAŞ'a karşı verdiklerini iddia ettikleri mücadelede PKK ile "müttefik" olduklarını kabul ediyor.

Bir gazetecinin, "PKK Marksist bir örgüt değil mi?" sorusunu yanıtlayan ABD'li general, PKK üst düzey yöneticileri ile yaptıkları toplantıda kendilerine yeni bir isim almalarını önerdiğini itiraf ederken, "Ben onlara Markist değil, demokrat diyorum" ifadesinde bulunuyor.