Amerikali Turk

Trump bu kez Demokrat Milletvekiline taktı: Küçük Adam Schiff!

  • February 06, 2018 10:46 AM

Donald Trump, FBI ve Adalet Bakanlığı'nın Rusya soruşturmasında usulsüzlükler yaptığını öne süren belgenin kendisini temize çıkardığını savunurken, sadece Demokratlar değil Cumhuriyetçiler'den de Trump'ın bu görüşüne katılmayanlar var

Eleştirdiği kişilere taktığı isimlerle bilinen ABD Başkanı Donald Trump, bu kez de istihbarat komisyonunun en kıdemli Demokrat üyesi Adam Schiff için "küçük Adam Schiff" ifadesini kullandı. "Daha üst bir makam için gözü dönmüş şekilde uğraşan küçük Adam Schiff, Washington'daki en büyük yalancılardan biri. Kapalı oturumlardan, gizli bilgileri yasadışı biçimde sızdırmak için ayrılıyor. Durdurulmalı" diye tweet attı.

Schiff'ten de Trump'ın bu açıklamasına yanıt gecikmedi. "Sayın Başkan, 'yöneticilik zamanınızda' ne kadar yoğun bir sabahınız olduğunu görüyorum. Amerikan halkı, yanlış iftiraları tweet atmak yerine, televizyonu kapatmanızı ve bütçe krizi, göçmenlik konusu ya da diğer meseleleri çözmeye yardımcı olmanızı takdir eder" dedi.

Temsilciler Meclisi İstihbarat Komisyonu’nda Demokratlar’ın kendi iç belgesinin yayınlanması gündemde. Demokratlar kendi belgelerinin Cumhuriyetçiler'in iç yazışmalardaki hatalarını ve eksikliklerini ortaya koyacağını söylerken, Trump’ı da aynı Cumhuriyetçiler’e yaptığı gibi Demokratlar’ın belgesinin de kamuoyuna açılmasını destekleme çağırıyor, bunu yapmaması halinde Trump’ın amacının Rusya soruşturmasını baltalamak olduğunun açıkça ortaya çıkacağını savunuyorlar.