Amerikali Turk

Beyaz Saray'la ilgili yeni iddia iletişim sekreteri aslında istifa etmedi...

  • March 05, 2018 1:17 PM

Donald Trump'ın Beyaz Saray'daki skandallarına gün geçtikçe bir yenisi ekleniyor. Görünüşe göre, en kötü şansa sahip olan bölüm ise Beyaz Saray iletişim bürosu çalışanları.

Beyaz Saray İletişim Direktörü Hope Hicks istifasını çıklayınca herke şok oldu. Çünkü Hicks, Trump'un kızı Ivanka'nın yakın arkadaşıydı. Ortaya atılan yeni bir iddia bir skandalın daha fitilini ateşledi. İddia şöyle: Hick aslında istifa etmedi ettirildi.

Hope Hicks' in White House'dan ayrılmasının asıl nedenin bu olduğu söyleniyor.
Beyaz Saray'da özelliklede iletişim ofisinde kimse uzun süre kalamıyor. Öyle bir hale geldiki; bu ofiste görev almak bir yaz dönemi stajı gibi kısa sürüyor.
Örneğin, Basın Sekreteri Sean Spicer, Anthony Scaramucci ofise geldikten kısa bir süre sonra görevlerinden ayrıldılar. Öyleki, Scaramucci sadece 11 gün boyunca işin başında kalabildi.

Bundan önce Spicer, eski İletişim Müdürü Mike Dubke'nin istifasından sonra, ancak üç ay sonra geçici olarak yerini doldurdu. Hicks iletişim departmanında dördüncü çalışandı ve bir yıldan az bir süre çalıştıktan ayrıldı. Daha doğrusu yeni iddiaya göre gönderildi.
Hicks, Trump başkanlık görevine geldiğinden bu yana, Beyaz Saray'dan ayrılan 18. görevli oldu.