Amerikali Turk

Ali Çınar Son Noktayı Koydu

  • January 04, 2010 1:29 PM


17 Ocak 2010`da yapılacak olan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanlığı seçimleri için adı en çok geçen isim olan Ali Çınar söylentilere son noktayı koyarak, başkan adayı olmayacağını söyledi.


Bugüne kadar yaptığı çalışmaları hiç bir makam ve mevki gözetmeden yaptığını dile getiren Çınar, bundan sonra da çalışmalarını bu doğrultuda devam ettireceğini söyledi.  Aday olmadiği icin eleştirilmesini üzüntü ile karşilayan  Çinar "Bu benim aldığım bir karar. Herkesin saygı duymasını bekliyorum." dedi. Adaylik konusunda kendi bilgisi dişinda bir çok açiklama ve yorum yapanlarin oldugunu belirterek, bu tür bilgi kirliliğinin yanliş şekilde  kamuoyuna aksettirildigini belirtti. Ali Çınar, kendisinin zaten bir çok önemli kuruluşta gönüllü olarak  çalistiğini belirterek, onemli olan “ Türk-Amerikan toplumu ve ülkemiz çikarlaridir “ dedi

“Başkanlik koltuğuna oturmadan da hizmet edilir”

Türk Amerikan toplumunun önemli bir kesiminin ve birçok dernek temsilcisinin Federasyon seçimlerinde başkanlığa adaylığını koyması konusunda yoğun istek ve arzularının olduğunu dile getiren Çınar, 2 yıl önce de bu konunun gündeme geldiğini söyledi. Kendisini başkanlık makamında görmek isteyen tüm arkadaş ve dostlarına teşekkür eden Çınar, herkes ile yakın çalışmalar yaptığını, hizmet etmek için koltuk veya makam gerekmediğini dile getirdi.

"Türk - Amerikan toplumu için yapacağım çalışmalara 2010 yılı ve sonrasında, TADF İcra Kurulu içinde olmadan devam etmek istiyorum." diyen Çınar, "bu kararım herhangi bir kişi ve kuruluş adına değil, şahsım adına aldığım bir karardır." dedi.

“Makam ve Mevki Peşinde Değilim”
Başkanlığa aday olmadığı için eleştirildiğini belirten Çınar, bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da makam ve mevki gözetmeden, Amerika’da ülkemiz ve toplumumuz için çalışan tüm kuruluşlara elinden geldiğince yardım edeceğini dile getirdi. Amerika'daki Türk toplumunun düzenlediği birçok projeye imza attığını ve bundan sonra da elinden geldiğince katkıda bulunmaya devam edeceğini söyledi.

"Çalışmalarıma Hızla Devam Ediyorum"
Gecen hafta içinde Türk Dostluk Grubun üyesi olan Connecticut Milletvekili Chris Murphy ile Türkiye'den bir görüşme yaptığını belirten Çınar, 22 Ocak tarihinde de New York eyalet senatörü Liz Kreguer ile görüşeceğini dile getirdi. 2010 yılı için,Türk-Amerikan ilişkilerine ciddi katkıları olacak projeleri olduğunu belirten Ali Çınar, Amerika'da bir baska kuruluşun "sözde Kürdistan" haritası çıkardığını belirterek, bu konu ile ilgili olarak yakında detaylı bilginin ve tepki kampanyasının kamuoyuna sunulacağını açıkladı. Çınar , ayrıca 2010 yılında yapılacak Amerikan Temsilciler Meclisi Milletvekilleri seçimlerinde tekrar aday olacak Türk Dostu Milletvekilleri için Doğu Yakasında "fundraising" çalışmalarına başlayacaklarını açıkladı.