Amerikali Turk

TADF başkanlığı için geri sayım başladı

  • January 05, 2010 11:36 AM
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu başkanlık seçimleri yaklaşırken, başkan adaylığı için adı geçen isimler de kesinleşmeye başladı.
Federasyonun halihazırda başkanı Kaya Boztepe tekrar aday olduğunu açıklarken, Boztepe’ye karşı yarışacak tek aday Said Nurhan olacak. Başkanlık için adı geçen Ali Çınar’da dün yaptığı yazılı açıklamada başkanlık için aday olmadığını açıklamıştı. Başkanlığa başka bir aday çıkması beklenmiyor.

TADF’ın halihazırda başkanı olan Kaya Boztepe, yaptığı yazılı bir açıklamayla başkanlığa tekrar aday olduğunu ilan etti. Başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği etkinliklerle federasyonun güttüğü politikaları savunan ve Türk toplumunun gücüne yeni bir ivme kazandırdıklarını kaydeden Boztepe, yeni dönemde daha güçlü bir kadroyla yola devam etmek istediklerini belirtti.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu başkanlığına adaylığını açıklayan diğer isim ise Said Nurhan. TADF eski başkanları Ata Erim ve Atilla Pak ile Kaya Boztepe muhalifleri tarafından destekleniyor.

Ali Çınar da dün yaptığı bir yazılı açıklamada başkanlık için aday olmadığını açıklamıştı.

TADF Başkanlık seçimleri, 17 Ocak 2010 Pazar günü Times Square Marriot Marquie otelinde gerçekleşecek. TADF başkanları iki yıl süreyle seçiliyor.

ANKA