Amerikali Turk

Obama, Lost hayranlarını çıldırttı

  • January 08, 2010 9:18 AM
Obama’nın TV kanallarından  canlı yayınlanan yıllık ulusa seslenişini 2 Şubat’a kaydırma planı, Lost dizisinin hayranlarını kızdırdı. Beyaz Saray'dakilerin çok sayıda kişinin 2 Şubat'ı nasıl iple çektiğinden haberi olmasa gerek. Lost'un beş yıldır biriken soruların cevaplanmasını sabırsızlıkla bekleyen hayranları, Obama'nın aynı tarihte yeni sağlık reformu içerikli ulusa seslenişini yapmayı planladığı haberiyle karalar bağladı.

 

Ulusa sesleniş geleneksel olarak ocak sonunda yapılıyor ve Obama'nın ulusa seslenişinin 26 Ocak'ta gerçekleşmesi planıyordu. Washington Post'un haberine göre, Beyaz Saray Obama'nın konuşmasının yeni sağlık reformuna dair görsel bir paketi içerebilmesi için tarihi kaydırmayı düşünüyor.

 

Variety'den bir muhabir, Lost'un  yapımcılarından biri olan Carlton Cuse'un ajansının CEO'larından Ari Emanuel’in Beyaz Saray'da çalışan kardeşi Rahm Emanuel'i devreye sokarak bu işi halletmesi önerisini getirirken, Twitter'da Lost hayranları “NoStateofUnionFeb2” (2 Şubat’ta Ulusa Seslenişe hayır) başlıklı kampanya başlattı.

LOST, 6’ncı sezonunda 121’inci bölümüyle sona erecek ve final bölümü Mayıs 2010’da yayınlanacak. 18 bölümden oluşacak olan 6’ncı sezonu Türkiye’deki meraklıları da büyük bir heyecanla bekliyor.

 

Dizide, Avustralya’dan ABD’ye giderken Büyük Okyanus üzerindeki bir adaya düşen uçağın yolcularının burada yaşadıkları konu ediliyor.

 

Dizinin yapımcıları da, büyük finalin tanıtımını yapmak için, Leonardo Da Vinci’nin çizdiği Hz. İsa’nın havarileriyle son akşam yemeğini betimleyen tablodan yararlandı