Amerikali Turk

Amerika`da Borç Yapılandırma hakkında bilmeniz gerekenler

  • June 17, 2017 11:58 AM

Amerika'da bir çok kişi, kredi kartlarına olan borçlarından dolayı çıkmaza girmiş durumda. Borcun büyüklüğüne göre, ödeme süresi 10 yıl veya daha fazla olabiliyor.


2003'ten bugüne kadar birçok kişiye hem kredi raporlarındaki lekeli bilgilerin temizlenmesinde, hem de borçların yapılandırılmasında yardımcı olduk. Bu zaman zarfında elde ettiğimiz tecrübeye göre, borç yapılandırmanın kendine göre avantaj ve dezavantajları var.


Avantajlarını sayarsak; İflas (bankruptcy) vermeye göre daha az hasarlı bir durum. İflas verdiğinizde bütün borçlar siliniyor, ama kredi raporunuzda ve finansal geçmişinizde iflas vermiş bir kişi olarak görünüyorsunuz.


Aylık ödemeler yarıdan fazla düştüğü için, artık ailenize, evinize, çocuklarınıza daha fazla finansal olarak katkıda bulunabileceksiniz. Kredi kartlarına toplam minimum ödemeler $2500 civarındaysa, borç yapılandırmayla $1000 civarına düşürülebilir.


Normal şartlarda toplam kredi kartlarına olan borcu belki 10-15 sene içinde ödeyecekken, borç yapılandırmayla bu sure 2 veya 3 sene hatta 4 sene de ödenebilir.

Toplam borcunuz ortalama 40 % - 60 % arası bir rakama çekilebilir. Yani, $20000 borcunuz varsa, bu rakam ortalama $8000 - $12000 arasına anlaşılabilir.
Dezavantajları da sıralarsak, yapılandırmaya eklemiş olduğunuz kartlar artık kapanacak ve bu kartları tekrar kullanma imkanınız olmayacak.
Kredi raporunda bu kartlar yapılandırmaya dahil edilmiştir diye belirtilecek.


Kredi skorunuz düşecek.
Alınan indirim $600 fazla işe, sene sonunda bu rakamı vergi beyannamesinde gelir olarak belirtmeniz gerekecek.
Bütün avantaj ve dezavantajları masaya yatırdığınızda, borç yapılandırma sizin için uygun mu, değil mi belirleyebilirsiniz.
Borç yapılandırma yapmak isterseniz, 201-455-7334'ten bize ulaşırsanız, bugüne kadar yardımcı olduğumuz birçok kişi gibi, size de yardımcı olabiliriz.


www.temizkredi.com
201-455-7334