Amerikali Turk

IMF bu hafta çözülüyor

  • January 11, 2010 10:24 AM
Başbakan Erdoğan, IMF ile anlaşma konusunun bugün veya hafta içerisinde çözüleceğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, IMF ile sürdürülen görüşmeler konusunda, ''IMF ile olan görüşmeler büyük ölçüde, şu anda aşılmış noktada. Bu konuyla ilgili olarak, artık 'Herhalde gün, hafta... Bu iş burada çözülecektir' diye düşünüyorum ve arkadaşlardan da haberleri bekliyorum'' dedi.

ERDOĞAN SÖZÜNDE DURDU, DAVOS BİTTİ
Geçen yılki Davos Zirvesi'nde "one minute" çıkışı yapan ve "daha da gelmem" diyerek toplantıyı terk eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bugün bu yılki Davos toplantılarına katılıp katılmayacağı soruldu. 
 
Geçtiğimiz yıl yapılan toplantıda Gazze saldırıları nedeniyle İsrail'e tepki gösterip, sözünü kesen moderatöre kızarak toplantıyı terk eden Başbakan Erdoğan bir daha gelmem demişti...Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Lübnan Başbakanı Hariri ile yaptığı basın açıklamasında kendisine yöneltilen "Davos'a katılıcak mısınız?" sorusunu açık bir şekilde cevapladı. Erdoğan Davos zirvesine katılım için şunları söyledi: "Bizim ağzımızdan söz bir kere çıkar. Ağzımızdan söz çıktı. Bunu ben şahsım için söyledim ve 'Bir daha ben buraya gelmeyeceğim' dedim. Bitmiştir o iş. Ben bir daha oraya tabii ki gitmem."