Amerikali Turk

Daha ucuza uçak bileti nasıl bulabiliriz?

  • September 20, 2017 11:22 AM

Seyahat ederken daha avantajlı fiyatlardan yararlanmak ve indirimlerden faydalanmak için çok da uğraşmaya gerek yoktur aslında sadece bilinmesi gereken bazı yöntemleri uygulamanız ucuza uçak bileti bulmanız için yeterli olacaktır. Aşağıda vereceğimiz tüyoları değerlendirerek seyahatinizin daha az maliyetle gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Çoğu sektörde olduğu gibi uçak bileti sektöründe de günler çok önemlidir. Seyahatinizde acil bir durum yok ise günleriniz de esnek ise sizin için güzel bir yöntem! Uçak bileti işlemlerinizi hafta ortasına (Salı, Perşembe) günlerine denk getirmeniz çok daha avantajlı olacaktır, çünkü bugünlerde yolcu sayısı az olduğu için havayolu firmaları ve Biletbayi.com en ucuz fiyatlarla uçak bileti satarlar.

Bayram ziyaretleri, resmi tatil günleri vs. bugünlerde uçak bileti almamanızı öneririz tabi seyahatiniz acil bir durum gerektirmiyorsa. Bayram ziyaretlerine çıkmadan 3 gün öncesinden biletinizi ayırmanız çok daha avantajınıza olacaktır.

Havayolu sektöründe dikkat edilmesi gereken üç gün vardır. Pazar, pazartesi ve Cuma günleri. Genellikle iş sahipleri veya iş amaçlı gezilere çıkmak durumunda olanlar bugünlerde yolculuk yaparlar bu da uçak bileti fiyatlarının yükselmesine neden olur. Bu yüzden diğer günleri tercih etmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Erken rezervasyon ucuz uçak bileti bulmak için en uygun yöntemdir. Uzmanlara göre erken rezervasyon en az 27 hafta öncesinden yapılan rezervasyonlardır, yani ne kadar erken sürede biletinizi ayırtırsanız o kadar ucuza seyahat edersiniz.

Seyahat ederken daha az para ödemek isteyenler için uğurlu iki rakam vardır. 171 ve 57 rakamları, bu rakamlar iç hat seferlerinde 57 gün, dış hat seferlerinde ise 171 gün olarak okunur, yani yolculuktan bu kadar gün önce uçak bileti satın almak, sürpriz rakamları karşınıza çıkaracaktır.

Her geçen gün yeni açılan yeni uçak bileti sitelerini tek tek gezmek gerçekten de çileye dönüşüyor. Bunun yerine Türkiye'nin karşılaştırmalı online bilet sitesi www.biletbayi.com web sitesinden bilet araştırması yaparak en uygun fiyatlara seyahat etmenin tadına varabilirsiniz.

Aylar, bilet satın alırken çok önemli. Özellikle Akdeniz bölgesinde (Muğla, Antalya, Dalaman) gibi yerlere gidecekseniz Temmuz, Ağustos aylarında seyahat etmemenizi öneririz. Bu aylar tatil sezonu olduğu için muhtemelen bilet fiyatları da çok yüksek olacaktır.

Yolculukta son dakikaları beklemek zaman zaman daha uygun fiyatlarla bilet almayı sağlasa da her zaman böyle olmayabiliyor. Bu nedenle biletinizi en az 14 gün veya 21 gün öncesinden ayırtmanız daha ekonomik olacaktır, tabi ki aceleniz yoksa son dakikaları da bekleyebilirsiniz.

Havalimanları, bilet alımlarında fiyatlara oldukça sirayet eder. Mesela gideceğiniz yere yakın alternatif havalimanlarının fiyatlarını araştırabilirsiniz. En uygun uçak bileti bulabilmenin çözümlerinden biri de budur.