Amerikali Turk

Devlet Başkanın'dan Trump'a çok ağır sözler:'cahil'

  • October 05, 2017 10:16 AM

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun hedefinde , ABD Başkanı Donald Trump vardı. Rusya'da resmi bir ziyaret için bulunan Maduro, burda iyice cesaretlenerek Trump için çok ağır ifadeler kullandı.

Maduro, Trump'u kendi konuşmalarını kendi yazmayan ve coğrafya ile tarih bilgisi zayıf olan biri olarak nitelendirdi. Maduro, "Trump elindeki notlarda ne yazıyorsa onu söylüyor. Trump, Venezüella'nın nerede olduğunu bile bilmiyor" dedi.

Maduro, Trump'ın, Maria kasırgasından bir hayli etkilenen halka 'sadece 16 kişinin ölmesi nedeniyle gurur duymaları gerektiğini' söylediği Puerto Rico'ya yaptığı ziyarete gönderme yapıp "Puerto Rico'nun bile yerini bilmiyor. Oraya sadece bir trajedinin ortasındaki insanları küçük düşürmek için gitti" ifadelerini kullandı.

Maduro ayrıca, Güney Amerika bağımsızlık mücadelesinin sembol ismi olan Simon Bolivar'ı da anıp şunları söyledi: "Trump'a Simon Bolivar'dan bahsederseniz onun bir rock şarkıcısı olduğunu düşünür. Bolivar'ın kim olduğunu bilmiyor."Trump i kaba biri. Bana benim işimi bitireceğini söylüyor. Fakat Venezüella şimdiki ABD lideri döneminde bile ileriye doğru gidecek. Ülkemizin kendi kaderi var, bu kader için savaşacağız" dedi.