Amerikali Turk

Serdar Kuzuloğlu gözaltına alındı!

  • November 01, 2017 9:46 AM

Bilişim ve teknoloji alanında çalışmalarıyla bilinen yazar Serdar Kuzuloğlu'nun twitter hesabından atılan "FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınıyorum" tweeti atıldı. Daha sonra söz konusu tweet silindi. Yakınları Kuzuloğlu'nun gözaltına alındığını doğruladı. Kuzuoğlu'nun FETÖ soruşturması kapsamında verilen ifadenin ardından gözaltına alındığı ortaya çıktı.


İnternet ekipler amiri' olarak tanınan, bilişim, teknoloji ve sosyal medya yazarı Serdar Kuzuloğlu, bu sabaha karşı Twitter hesabından gözaltına alındığını duyurdu.

Habertürk Haber Merkezi'nden Neşet Dişkaya'nın edindiği bilgiye göre İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, bir FETÖ soruşturması kapsamında verilen bir ifade üzerine Kuzuloğlu hakkında gözaltı kararı verdi. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, İzmir'den gelen yazı üzerine sabah saatlerinde Kuzuloğlu, evinde gözaltına alındı. Kuzuloğlu'nun ifadesinin İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nde alınıyor.

Serdar Kuzuloğlu saat 06.42'de 1 milyondan fazla takipçisi bulunan Twitter hesabından, "FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınıyorum" tweetini paylaştı.

Öte yandan Kuzuloğlu'nun Twitter adresinden saat 10.10 sıralarında yeni bir tweet daha atıldı. Yayın yönetmeni olduğu bir sitede yer alan haberin paylaşıldığı tweetin, önceden ileri tarihli olarak ayarlanan otomatik bir mesaj olabileceği belirtiliyor.