Amerikali Turk

Ünlü şarkıcıdan Merkel’e destek

  • November 22, 2017 11:24 AM
  • (1 votes, avg. 1 from 5)

Almanya’nın ünlü müzik grubu Tote Hose’un solisti ve şarkı yazarı Campino, hükümeti kuramayan Başbakan Angela Merkel’e, “Dayan” çağrısı yaptı.

 

GRUBUNU kast ederek “Bizden kimsenin erken seçime ilgi duyduğunu sanmıyorum” diyen Campino, eğer erken seçime gidilir ve aşırı sağ parti AfD daha da güçlenirse, bunun sorumlusunun koalisyon görüşmelerinden çekilen Hür Demokratlar olacağını söyledi. FFN radyo programına konuşan Campino, dünyanın istikrara ihtiyacı olduğunu ve Almanya’yı iyi yönetecek Merkel’den başka aday görmediğini belirtti. Campino, “Böyle birini değiştirmek, benim için Almanya’nın birbirini parçalaması anlamına gelir” diye konuştu.


2013 seçimlerinde seçimi kazanan Başbakan Merkel’in zaferi kutlama etkinliğinde Tote Hose grubunun ‘Tage wie diese’ (Bu gibi günler) adlı parçası kullanılmıştı. İzinsiz kullanıldığı için grubun tepki göstermesi üzerine Başbakan Merkel, Campino’yu bizzat telefonla arayıp “Sayın Campino, geçen pazar izin almadan sizin parçanızı kullandık. Özür dilerim” demişti.