Amerikali Turk

Chicago`da Kar Yağışı

  • December 25, 2017 10:21 AM

ABD Ulusal Meteoroloji Dairesi, kuzey Illinois ve kuzeybatı Indiana'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle uyarıda bulundu.

Noel tatili öncesine rastlayan kar yağışının özellikle karayolu ulaşımını etkileyeceğinin belirtildiği uyarıda; şehirlerarası yollarda kar kalınlığının 15-17 santimetreye ulaşabileceği, görüş mesafesinin de 800 metrenin altına düşeceği belirtildi.

Chicago genelinde Pazar sabahından itibaren etkili olan kar yağışının, 1918 yılındaki Noel tatilinden bu yana gerçekleşen en yoğun yağış olduğu ifade edildi.

Kentteki olumsuz hava koşulları nedeniyle, yılın en yoğun dönemini geçirmekte olan O'Hare Uluslararası Havaalanı'nda 16 uçuş iptal edildi, ortama gecikme süresi 38 dakikaya ulaştı.

Kar yağışının başlamasıyla birlikte kentteki yol açma ve tuzlama çalışmaları yoğun şekilde devam ederken, bazı vatandaşlar da aileleriyle ve evcil hayvanlarıyla karın tadını çıkarmayı tercih etti. Kentteki parklara akın eden Chicagolular beraberlerinde getirdikleri kayak malzemeleriyle buldukları tepelerden kayarak doyasıya eğlendi.

Kar yağışı bölgedeki doğal yaşamı da olumsuz etkiliyor.