Amerikali Turk

Adana’da Cinsel Saldırıya Uğrayan 3 Yaşındaki Çocuk Hakkında Aile Bakanlığı’ndan Açıklama

  • February 18, 2018 11:38 AM

 


Adana'da sokak düğünü sırasında cinsel saldırıya uğrayan 3 yaşındaki çocuk için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada 'Böylesi müessif olaylar, toplumda inanç ve değerlerin güçlü kılınmasının ne kadar önemli olduğunu ortaya koyması bakımından da anlamlı ve ibretliktir.' ifadelerine yer verildi.
10 gün önce yaşanan cinsel saldırı olayına karşı sosyal medyadan büyük tepki yükselmişti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Kadim değerleriyle dünyaya örnek olan bir millet olarak, insanlık dışı bu olayı anlayabilmemiz bile mümkün değil. Aziz Milletimizin her bir ferdini dehşete düşüren bu menfur olay hepimizi ve toplum vicdanını derinden yaralamıştır. Menfur olayın meydana geldiği andan itibaren, sağlık, adalet ve diğer ilgili makamlarla birlikte gereken tüm işlemler yapılmıştır. Bakanlık olarak adli süreci yakından takip ediyoruz. Çocuğumuz, Bakanlığımız ekiplerinin yakın takibinde ailesi ile birlikte evindedir. Çocuğumuz ve ailesine Bakanlığımızın uzman psikologları ve sosyal çalışmacıları tarafından gereken her türlü destek sağlamaktadır.

Böylesi müessif olaylar, toplumda inanç ve değerlerin güçlü kılınmasının ne kadar önemli olduğunu ortaya koyması bakımından da anlamlı ve ibretliktir. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için, devlet, sivil toplum kuruluşları ve toplumumuzun her ferdi olarak dayanışma içerisinde olmaya devam edeceğiz."