Amerikali Turk

Fethullah Gülen'in kaseti internete düştü !

  • February 18, 2014 3:14 PM
  • (1 votes, avg. 2 from 5)

fethullah gülen

 

Kaset savaşları sürüyor ! Bu kez de Fethullah Gülen'in telefon görüşmeleri ortaya döküldü...


AK Parti ile Cemaat savaşında kasetler havada uçuyor. "Alo Fatih" serisinin ardından Gülen'in olduğu iddia edilen 6 ayrı telefon kaydı internete yüklendi. Konuşmaların içeriklerinin medya ağırlıklı olması 'misilleme' iddialarını gündeme getirdi.

Sosyal paylaşım sitesi Youtube'a düşen bir kaç ses kaydının Fethullah Gülen'e ait olduğu iddia ediliyor.

Görüşmelerde Gülen olduğu iddia edilen şahıs bir cemaat mensubu iddia edilen kişiyle görüşüyor, Türk siyaseti üzerine bilgi alıyor. Konuşmalar bir anda sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

 

AYDIN DOĞAN'LA İLİŞKİ İDDİASI

- Hocam müsadenizle bir iki husus vardı arz edebilir miyim?

- Buyurun

- Bugün Aydın Bey’le yemek yedik, selam ve hürmetleri var

- Teşekkür ederim sağolsun.

- “Beni Cemaat’in yanında diye göstererek farklı bir noktaya getirmeye çalıştılar” dedi. O öyle deyince ben de şey dedim. Serhat’ın koordine ettiği adamlar var, onlara gidiyorlar Cemaat aleyhine yazın diye baskı yapıyorlar, ondan bahsettim. “Bize de geldiler” dedi. “Şu anda gerçek olarak demokratlığı Hocaefendi temsil ediyor” dedi. Bir ara dedi: “ben de artık Başbakan’ın karşısına geçeyim dedim.” Uzun uzun diğer konuları da konuştuk efendim. Özellikle sizin ilgilendiğiniz 2 tane husus noktasında çok memnun oldu. Akşam üzerinde de damadı geldi, onunla da konuştuk. Onu biraz diğer taraf etkilemeye çalışıyordu. Bunlardan bahsedince o da rahatlamış oldu. Hocamın ellerinden öpüyorum dedi.

- Allah razı olsun. (damat derken) Mehmet Ali Bey’den bahsediyorsun değil mi?

- Evet efendim, önce Aydın Bey’le yemek yedik, akşam da damadı ile.


ŞEFKAT TEPE DİZİSİ

Fethullah Gülen olduğu iddia edilen kişinin bir diğer ses kaydında Samanyolu TV'de yayınlanan Şefkat Tepe dizisinin senaryosunu dinliyor ve onaylıyor. Şefkat Tepe dizisi, geçtiğimiz bölümlerinden birinde bizzat Hz. Muhammed’i bir ışık halesi halinde diziye getirince büyük tepki toplamıştı. Sahnede, dizinin karekterleri bir araya gelip salavatlar çekerek Hz.Muhammed'i yanlarına çağırmıştı. Kısa bir süre sonra bizzat Hz. Muhammed’in bir ışık halesi yanlarına gelmişti. Daha sonra ise Hz. Muhammed, senaryo gereği kamyonet kasasına binip gitmişti.

Ses kaydında tepki toplayan sahnenin yer aldığı dizinin bir başka bölümünün senaryosunu Fethullah Gülen olduğu iddia edilen şahsa okunuyor:

- Bu haftaki Şefkat Tepe’yi arz edebilir miyim. O diplomat dediğim adam konuşuyor: Beyler olayların bir görünen yanı, bir de perde arkası vardır. Bizler gibi. Hiçbir zaman bu ülkedeki emellerimizden vazgeçmeyeceğiz. Birileri vesayetlerin bittiği, hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağına avuna dursun tepelerine inecek balyozlar, şekil kılıf değiştirerek aynen kurbağa örneğinde olduğu gibi kafalarına inecek. Sizlerden beklenen durmak yok, yola devam edeceğiz. Çok hassas bir konu, bizi hedefe götürecek önemli bir adım, Tekliflerinizi bekliyoruz. Son olarak sizden bir şey daha isteyeceğiz. Genel af nasıl çıkarılır, genel af nasıl gündeme getirilir...

- Bir mahsuru yok, bence o da olsun. Sert bulduğunuz yanları varsa onları şey yaparsınız. Allah afiyet versin.


"ABD İLE ARAMIZI BOZMAYALIM"

Fethullah Gülen'e ait olduğu iddia edilen ses kayıtları arasında ABD'nin dünyayı dinleme skandalına ilişkin bir diyalog da yer alıyor. Konuşmada Gülen olduğu iddia edilen şahıs ABD ile arayı bozmayalım vurgusu yapıyor.

Telefonun diğer ucundaki kişinin "Amerika birçok ülkeyi ve Almanya'yı dinliyor diye bir şeyler çıktı. Böyle bir haber yapmanın faydası olur mu" sözlerine karşılık "Bence Amerika ile aramızı çok bozmamak lazım, başkaları derse desin biz demeyelim" cevabını veriyor.

 

 

 

 

Haber 3