Amerikali Turk

Hükümet seçim tarihini öne çekiyor

  • February 01, 2010 1:39 AM
AK Parti kurmayları 2011'de yapılması planlanan seçim tarihini öne çekiyor. Tarih muhalefeti sevindirmeyecek!

AK Parti hükümeti 2011'de yapılacak genel seçimler için yeni bir tarih arayışında. Temmuz ayında yapılması planlanan seçimle ilgili Erdoğan, kurmaylarına talimat verdi. Tarih biraz daha geriye çekilecek ancak bu tarih muhalefetin istediği tarih olmayacak!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Temmuz 2011'de yapılması planlanan seçimlerle ilgili kurmaylarına talimat verdi. Muhalefetin son bir kaç aydır erken seçim taleplerine bir kez daha cevaq veren Erdoğan dün TRT 1'de katıldığı televizyor programında seçimlerin geriye çekilebileceğinin mesajını verdi.

"SEÇİM SÜRESİNDE YAPILACAK"

2011'in Türkiye'de seçim yılı olduğunu söyleyen Erdoğan, ''Seçimin tarihi de temmuz ayının mevsim koşulları sebebiyle belki biraz öncesine alınabilir. Onun dışında bir şey asla düşünülemez'' dedi.

Genel seçim tarihiyle ilgili tartışmalar konusunda Erdoğan, şunları söyledi:

''2011 seçim yılıdır. Seçimin tarihi de temmuz ayının mevsim koşulları sebebiyle belki biraz öncesine alınabilir. Onun dışında bir şey asla düşünülemez. Süresinde biz seçimimizi yapacağız. Yani bu birkaç hafta olur, birkaç gün olur. Bunun dışında bir şey asla söz konusu olamaz. Türkiye buna alışmalıdır. Yani biz 16 ayda bir hükümet değiştiren ilkel bir Türkiye olmamalıyız. Bugüne kadar bu böyle geldi...''