Amerikali Turk

Baykal'ın seks kasedi iddiası

  • May 07, 2010 11:05 AM
CHP Lideri Deniz Baykal ve yakın çalışma arkadaşı kadına ait olduğu iddia edilen yatak odası görüntüleri internete düştü.

İslamcı kesime yakınlığı ile bilinen Vakit gazetesinin haber sitesi önemli bir iddiaya imza attı.

 

“Bir parti liderinin seks videosu” başlığı ile yayınlanan haberdeki videoda Deniz Baykal ve ona yakın olarak bilinen bir kadın çalışma arkadaşıyla birlikte olduğu ileri sürülen yatak odası gizli kamera görüntüleri yer alıyor.

Görüntülerin Deniz Baykal'ın partideki yatak odasında çekildiği sanılıyor. Görüntülerde Baykal yarıçıplak, kadın arkadaşı ise çırılçıplak görülüyor. Gazeteport olarak ortada dolaşan isimleri ve video görüntüleri yayınlamıyoruz.

Görüntülere göre, yatak odasına ve bu odaya geçiş yapılan oturma odasına da gizli kamera konulduğu ortaya çıkıyor. Nitekim oturma odasında Baykal bir kadın ve erkek ile sohbet ediyor. Sonra aynı kadın ile yatak odasına geçiyor. Gizli çekim, Baykal'ın yakın çalışma arkadaşı olduğu iddia edilen kadının çırılçıplak odaya gelişi ve Deniz Baykal'ın pantolonunu çıkarma görüntüleriyle devam ediyor.

VAKİT SİTEDEN HEMEN KALDIRDI
Vakit gazetesinin internet sitesinde yayınladığı bu haber kısa süre içinde kaldırıldı. Ancak internet dünyasına düşen kaset hızla yayılıyor.
Gazeteport'un ulaştığı CHP üst düzey yöneticilerinden birisi (isminin yazılmasını istemedi) şu değerlendirmeyi yaptı:

"Siyasette belden aşağı vurma anlayışının geldiği nokta bir kez daha ortaya çıktı. Özel yaşam hiçe sayılmaktadır. Bu görüntüler Deniz Baykal'a mı aittir, montaj mıdır bilmiyoruz. Çünkü Baykal olduğu belirtilen kişi ile kadın arasında bir dokunuş, iletişim, konuşma bile yok. Montaj olma ihtimali yüksek. Ancak doğru olsa bile o odaya kadar kamera sokmak insanları dehşete düşürmektedir..."

Kulislerde bu görüntülerin ortaya çıkması ile bu ay gerçekleşecek parti genel kurulu arasında da ilişki kuruluyor. Teorilerden birisi de Baykal'ın parti başkanlığından ayrılmasını sağlamaya yönelik. 

 

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili olarak soruşturma başlattı. Görüntülerin kim tarafından çekildiği ve kimler tarafından internete yüklendiği tespit etmek için adli tahkikat başlatıldı.

 

İNTERNET SERVİS SAĞLAYICILARINA YAZI GÖNDERİLDİ
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen videonun bulunduğu internet sitesine erişimi engelledi.

 

Ankara Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk'ün, CHP Genel Başkanı Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülere erişimin engellenmesine ilişkin kararının ardından, TİB, söz konusu videonun yer aldığı internet sitesini tespit etti.

 

TİB'in, Türk Telekom ve 110 internet servis sağlayıcısına yazı göndermesinin ardından, söz konusu videonun bulunduğu internet sitesine erişimin engellendi.