Amerikali Turk

Bakan Günay'dan Gülen'e imalı yanıt!

  • June 05, 2010 10:37 AM
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Fethullah Gülen´in, Gazze yardımı eleştirisine, ``Uzaktan bakınca demekki olaylar öyle görünüyor'' dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Fethullah Gülen'in Gazze'ye insani yardım götüren gemilere yönelik saldırısına ilişkin açıklamaları ile ilgili olarak, ''uzaktan bakınca öyle görünüyor demek ki'' dedi.

 

Bayındır ve Ödemiş'te çeşitli programlara katılmak için İzmir'e gelen Bakan Günay'ı, Havaalanı'nda Vali Yardımcısı Haluk Tunçsu, AK Parti İl Başkanı Ömür Kabak, AK Parti İzmir milletvekili Erdal Kalkan ve partililer karşıladı.

 

Bakan Günay, gazetecilerin Fethullah Gülen'in, Gazze'ye yardım malzemesi götüren gemilere İsrail'in saldırısına ilişkin yaptığı açıklamaların sorulması üzerine, ''Uzaktan bakılınca olaylar öyle görülüyor demek ki. İçinde yaşayınca bizim baktığımız gibi görünüyor'' dedi.

 

Gazetecilerin ''Acaba Gülen, ABD'de yaşadığı için mi böyle yorumluyor?'' sorusuna da Günay, ''İçerden baktığımız zaman bizim baktığımız gibi görünüyor'' yanıtını verdi.

 

Bakan Günay, İzmir'de kurulması düşünülen Ege Medeniyetleri Müzesi'nin son durumuyla ilgili soru üzerine de müzenin yer tespiti konusunda önemli adım atıldığını, Kadifekale'nin belirlendiğini, arazideki problemlerin çözülerek kendilerine tahsis edilmesi gerektiğini söyledi.

 

Günay, temas ve incelemelerde bulunmak üzere Bayındır'a hareket etti