Amerikali Turk

TIME'ın Trump kapağı komplo teorilerine yol açtı

  • December 09, 2016 1:31 PM
  • (1 votes, avg. 1 from 5)

TIME dergisinin 'Yılın Kişisi' seçtiği ABD'nin seçilmiş başkanı Donald Trump'ın derginin kapak fotoğrafında 'boynuzlu' gibi gözükmesi sosyal medya kullanıcıları arasında yeni komplo teorilerine neden oldu. Kimi kullanıcılar ise kapağı baştan aşağı yeniden tasarladı.

TIME dergisinin Donald Trump'lı kapağı sosyal medyanın gündemine bomba gibi oturdu.

Kapak fotoğrafında dergi adındaki 'M' harfi Trump'ın 'boynuzları' varmış gibi gözükmesine yol açtı.

Birçok kullanıcı derginin Trump'ı kasıtlı olarak 'boynuzlu' gösterdiğini savundu.

Bir Twitter kullanıcısı "Boynuzlar. Ona boynuzlar takmışlar" yorumu yaptı.

Birçok kullanıcı TIME dergisinin bunu kasıtlı olarak yaptığını savundu. Bir kullanıcı "Tam oturuyor. Bunu kasıtlı yapmış olmalılar" dedi.

Bir diğer kullanıcı ise TIME şirketinin sahip olduğu People dergisinde de kapağa konulan Trump'ın başının etrafında hare varmış gibi gösterildiğine dikkat çekti. Kullanıcı "Kardeş dergiler People ve Time bize ayrı ayrı şeytani-boynuzlu Trump ile hareli-melek Trump'ı verdi. 2016'da gazetecilik" diye yazdı.

Konu hakında açıklama yapmak zorunda kalan TIME daha önce de kapağa konulan ünlülerin 'M' harfinin yeri ve şekli nedeniyle 'boynuzlu' olarak göründüğünü belirtti.

Dergi "Bu, Hillary Clinton'ın başına en az 2 kez geldi. Bill Clinton ile George W.Bush'ın da başına geldi" dedi. Kullanıcılar da 'boynuza maruz kalan' diğer liderlerin fotoğraflarını paylaştı.