Amerikali Turk

Kim Kardashian’ın soyulduğu otel odasının görüntüleri yayınlandı

  • February 20, 2017 1:41 PM

Kim Kardashian’ın Paris’te 11 milyon dolar değerindeki mücevherlerinin çalındığı soygun olayından sonra otel odasının görüntüleri ilk kez yayınlandı.

Bir Fransız TV kanalı, Paris’teki Hôtel de Pourtalès’de Kim Kardashian’ın kaldığı odanın soygun sonrası ile soyguncuların otel çevresindeki görüntülerini ekrana getirdi.

36 yaşındaki ABD’li reality şov yıldızının 20 karatlık evlilik yüzüğü dahil pek çok mücevheri 3 Ekim’de Paris’in merkezinde bulunan otel odasına giren soyguncular tarafından çalınmıştı.

Beş silahlı soyguncu, Kardashian’ın odasına girerek ellerini, ayaklarını bağlayıp ağzını bantlayarak soygunu gerçekleştirmişti.

Kardashian’ın, soyguncular tarafından banyoya kilitlendiği olayda, koruması Pascal Duvier geceyi Kourtney ve Kendall Jenner ile birlikte dışarıda geçirdiğinden dolayı Kardashian büyük tehlike atlatmıştı.

DNA eşleştirmesi ve güvenlik kameralarının yardımıyla 17 kişinin tutuklandığı soygun davasında halen olayla ilişkili olduğu bildirilen sekiz erkek ve bir kadının yüksek korumalı bir cezaevinde tutulduğu öğrenildi.

Otel odasının yayınlanan görüntüsünde, soygunda kullanılan malzemelerin polis tarafından numaralandırıldığı görülüyor.

Soyguncular, Kardashian'ın el ve ayaklarını bağlayarak onu banyoya kilitlediler.

Kardashian'ın bağırmaması için siyah bantla ağzını kapattılar.

Soyguncuların Belçika'nın mücevher başkenti Antwerp'e giderek mücevherleri satmaya çalıştıkları öğrenildi.

İki soyguncu, olaydan sonra düşürdükleri mücevher parçalarını park halindeki araçların arasından ararken görüntülendi.

Bu parçalar, ertesi sabah polis tarafından bulunmuştu.

Bazı soyguncuların olay yerinden bisikletle kaçtığı iddia edilmişti. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler de bu bilgiyi doğruladı.

Bisikletle kaçan soyguncunun bir başka açıdan görüntüsü.

Öte yandan soygundan bu yana Paris’e hiç gitmeyen Kardashian’ın 28 Şubat-8 Mart tarihleri arasında mahkemede tanıklık yapmak için Paris’e gideceği öğrenildi.