Amerikali Turk

Türkan Şoray: Önce iyileşmem gerek

  • September 25, 2017 2:19 PM

Türkan Şoray, 2.5 ay önce geçirdiği operasyon sonrası Bebek’te objektiflere takıldı. Emekli olma durumundan hoşlanmadığını söyleyen Şoray, ekrana döneceğinin sinyalini verdi.

Kilo almasına ve yürüme güçlüğü çekmesine neden olan Cushing Sendromu’ndan dolayı ameliyat olan Türkan Şoray, Bebek’te kardeşi Nazan Şoray’la onjektiflere yansıdı. Dostlarıyla buluşan sanatçı tek düşüncesinin iyileşmek olduğunu söyleyerek, “Ameliyattan sonra üç aylık istirahat sürem vardı, onu dolduruyorum. İyileştikten sonra önüme bakacağım” diye konuştu.

Emekli olma durumunun hoşuna gitmediğini de sözlerine ekleyen 72 yaşındaki sanatçı, kızı Yağmur Ünal’ın yapımcısı olduğu ‘Dolunay’ dizisine göz kırptı. Projeyi ilgiyle takip ettiğini söyleyen Şoray, “Sizin de oynama ihtimaliniz var mı?” sorusuna gülümseyerek, “Yağmur arada teklif ediyor. Belki bir ihtimal oynayabilirim ama önce iyileşmem gerek” diye yanıt verdi.

CUSHING HASTALIĞI NEDİR?

Cushing hastalığı hipofiz bezinin böbreküstü bezini uyaran adrenokortikotrop hormonu (ACTH) fazla ürettiği durumlarda ortaya çıkan bir hastalıktır.