Amerikali Turk

Belçika Güzellik Yarışması'nda bir Türk!

  • October 11, 2017 1:18 PM

Moda tasarım bölümünde okuyan Didem Çelebi, 13 Ocak 2018 tarihinde yapılacak 2018 Belçika Güzellik Yarışması'na katılmaya hak kazandı. 1998 doğumlu Türk güzelin hobileri arasında resim, spor ve yürüyüş yapmak var.


Belçika Güzellik Yarışması'na katılacak adaylar, ülkede bulunan 10 ayrı bölgeden seçiliyor. Bunun için öncelikle bölge elemelerinde başarılı olmak gerekiyor. Didem Çelebi, Brüksel-Brabant Bölgesi’nden yarışmaya katılan genç kızlar arasından zarafeti ve güzelliği ile sıyrılarak, 'Miss Vlaams Brabant' seçildi. 9 Eylül'de yapılan bölge finali elemesinde birinci olan Çelebi, Belçika Güzellik Yarışması’nın en önemli finalistleri arasında gösteriliyor.

En büyük desteği ailesinden gördüğünü belirten Didem Çelebi, kendisine mesaj yoluyla destek olanlara teşekkür ederken, desteklerin devam etmesini rica etti.

Savaş ve kriz dönemleri hariç her yıl düzenlenen Belçika Güzellik Yarışması'ndan yıllar içerisinde dünyaca ünlü güzeller çıktı. Bunlar arasında; Véronique De Kock, Goedele Liekens, Brigitta Callens, Lynn Wesenbeek, Stéphanie Meire, Anne De Baetzelier, Daisy Van Cauwenbergh, Anke Vandermeersch, Tanja Dexters, Joke van de Velde, Dina Tersago, Zeynep Sever ve Ann Van Elsen gibi isimler var. Belçika Güzellik Yarışması'nda derece alanlar, daha sonra Miss World, Miss International ve Miss Universe yarışmalarına katılmaya hak kazanıyorlar.

2009 yılında Türk kökenli Zeynep Sever, Belçika Güzellik Yarışması’nda birinci olmayı başarmıştı.