Amerikali Turk

Müslümanlara ırkçı mesaja Gigi Hadid sert tepki verdi!

  • November 04, 2017 1:32 PM

Müslümanlara ırkçı mesaja Gigi Hadid sert tepki verdi! ABD'li gazeteci Laura Loomer Twitter 'dan Müslümanlarla ilgili ırkçı paylaşımlarda bulununca, Filistin asıllı ünlü manken Gigi Hadid buna sessiz kalmadı. Ve o da kendi hesabından küfürler savurdu

ABD’de ırkçı paylaşımlarıyla gündeme gelen Laura Loomer, bu kez baltayı taşa vurdu. Filistin asıllı manken Gigi Hadid, Loomer için açtı ağzını yumdu gözünü çok sert bir şekilde cevap verdi.

Gigi Hadid’in, Loomer'a cevabı kısa sürede binlerce beğeni aldı.

Loomer paylaşımında "Müslümanlar DEAŞ’ın saldırı düzenlediği New York sokalarında çarşaflarla dolaşarak bunu herkesin gözüne sokuyor. Saldırı düzenlenen bölgede çarşafla dolaşmama terbiyesine sahip olduklarını düşünürsünüz…Ama değiller. Bahse girerim bunu yapmaya bayılıyorlar.” şeklinde ağza alınmayacak ifadeler kullandı.

Bu mesajı gören Gigi Hadid boşdurmadı. Kendi Twitter hesabında küfüre varan cevaplar yazdı

Hadid, Loomer’e cevap olarak "Laura, seninle muhatap olmaktan nefret ediyorum, ama sana söylemeliyim, sen lanet olası bir moronsun" ifadelerini kullandı.

Gigi Hadid ve kardeşi Bella Hadid İsrail’den sınırdışı edilen ve ailesiyle birlikte ABD’ye göç eden Filistinli emlakçı Muhammed Hadid’in kızları. Ablasının izinden giden Victoria’s Secret modeli kardeşi Bella Hadid, dini inancı ve Filistin kökeni hakkında "Müslüman olmaktan gurur duyuyorum" demiş ve bu sözleri ile sosyal medyada gündem olmuştu.