Amerikali Turk

Sylvester Stallone'a tecavüz suçlaması

  • November 17, 2017 1:18 PM

Hollywood’da Harvey Weinstein hakkındaki iddialarla başlayan taciz ve tecavüz skanladalarına bir yenisi daha eklendi. Dünya çapında önce metoo hastag'i altında milyonlarca kadın yaşadıkları tacizi itiraf etti ardından Kevin Spacey, Dustin Hoffman ve Ed Westwick hakkında iddialar gündeme geldi. Bu kez oklar İtalyan asıllı Amerikalı oyuncu, senarist ve yönetmen Sylvester Stallone'yi gösteriyor.

Rocky ve Rambo filmleriyle dünya çapında tanınan oyuncu Sylvester Stallone'nun 1986 yılında korumasıyla birlikte 16 yaşında bir kıza tecavüz ettiği öne sürüldü.


Daily Mail gazetesinin polis kayıtlarına dayanan haberine göre; Stallone, Over the Top (Zirvede) adlı filmin çekimleri için gittiği Las Vegas'taki Hilton otelinde ailesiyle birlikte kalan kız çocuğuyla tanıştı. Bu sırada o dönemde 40 yaşında olan oyuncunun koruması Mike De Luca, çocuğa "Stallone sana yakınlık gösterirse ne yapardın?" diye sordu.


"Ben de ona yakınlık gösterirdim" cevabı üzerine korumanın 16 yaşındaki çocuğa 27'nci kattaki odanın anahtarını verdiği iddia edildi.
Sylvester Stallone ve korumasının kimliği açıklanmayan çocuk ile ilişkiye girdiği daha sonra da olanları anlatmaması için tehditler savurduğu öne sürüldü.


Ele geçirilen polis kayıtlarını Daily Mail için inceleyen Las Vegas Emniyet Müdürlüğü'nden emekli polis John Samolovitch, kayıtların orijinal olduğunu söyledi.


Stallone'nun o yıllardaki koruması De Luca, 2013 yılında polis tarafından vurularak öldürülmüştü. Stallone ise yaptığı kısa bir açıklamada "Böyle bir olay hiç yaşanmadı" diyerek tüm suçlamaları reddetti.


Stallone'un sözcüsü Michelle Bega, İngiltere'de yayımlanan Daily Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada "Bu gülünç ve kategorik olarak yalanlarla dolu bir hikâye. Bugün basına yansıyana kadar Stallone dahil kimsenin böyle bir hikâyeden haberi yoktu. Yetkililer ya da başka herhangi birisi hiçbir zaman böyle bir olay konusunda Stallone ile temasa geçmedi" dedi.

Sylvester Stallone kimdir?

Michael Sylvester Gardenzio Stallone, 6 Temmuz 1946’da doğdu. 1967 yılında Miami Üniversitesi tiyatro bölümünde eğitim görmeye başladı; ancak 1969'da mezun olamadan ayrıldı. Rocky adlı filmle üne kavuşunca film Italian Stallion adıyla yeniden yayınlandı Profesyonel bir oyuncu olarak oynadığı ilk filmi 1971 yılındaki Bananas'tır; ancak asıl çıkışını 1976 yılında çevirdiği Rocky filmiyle yakaladı.

Sylvester Stallone ilk olarak Sasha Czazk ile evlendi. Bu evliliğinden Sage ve Seargeoh adında iki oğlu olan usta oyuncu, 1985 yılında boşandı. Sonrasında Stallone manken Brigitte Nielsen ile evlendi ve 1.5 yıl sonra boşandı. Jennifer Flavin adlı mankenle evlenerek 3. kez dünya evine giren aktörün bu evlilikten de 3 kızı bulunmaktadır.