Amerikali Turk

Reza Zarrab Ebru Gündeş aşkıyla ilgili ilginç iddia

  • November 20, 2017 4:27 PM
  • (1 votes, avg. 1 from 5)

ABD'de tutuklu bulunan iş adamı Reza Zarrab 27 Kasım'da hakim karşısına çıkacak. Reza Zarrab davası için jüri seçimi bugün yapılıyor. Jüri için adaylara sorulacak sorular arasında 'Reza Zarrab'ın eşi Ebru Gündeş ünlü bir Türk pop şarkıcısı, aktris ve televizyon kişiliği. Kendisini doğrudan veya dolaylı olarak tanıyor musun?' sorusu da var. Peki Gündeş ile Zarrab aşkı nasıl başlamıştı, neler yaşanmıştı?

Ebru Gündeş- Reza Zarrab arasında bir ilişki olduğu iddia edildiğinde yıl 2008'di. Gündeş'in eski sevgilisi Osmantan Erkır’dan ayrılmasının nedeni olarak Zarrab gösterilmiş ama Gündeş bu iddiayı kesin bir dille yalanlamıştı. O dönem Reza Zarrab hakkında bilinenler ise, Azeri olduğu, 1984’te Bakü’de doğduğu, içinde 6 farklı şirket barındıran Royal Denizcilik şirketinin sahibi olduğuydu. Aileden zengindi. Kuyumculuk ve petrol ticaretiyle de uğraşıyordu.

Ebru Gündeş’in Evet adlı albümüne söz ve müziğini yazdığı ‘Sadece Sevdim’ isimli şarkıyı vermişti. Neden Ebru Gündeş'e şarkı verdiniz sorusuna ise şöyle yanıt vermişti: 'Ben hiçbir menfaat beklemeden bazı eserlerimi sanatçı dostlarımla paylaşıyorum. Ebru Hanım’a da yine maddi karşılığı olmadan bir eser verdim.'

Zarrab’ın Azeri sevgilisi, şarkıcı Günel Zeynelova ise televizyon kanallarına çıkıp 8 yıllık sevgilisini elinden Ebru Gündeş’in aldığını, ama Zarrab’ın hala kendisine aşık olduğunu anlatmıştı. Tam bir yıl sonra Ebru Gündeş’in hamile olduğunu iddiaları ortaya atıldı. İddiaya göre Zarrab’ın Şişli'deki evinde imam nikahı kıymışlardı. Ancak bu iddialar çift tarafından hiç bir zaman doğrulanmadı, zaten bir süre sonra Gündeş'in hamile olmadığı da anlaşıldı.

Fakat Zarrab'ın eski sevgilisi Günel ikili hakkında konuşmaya devam etti. Bunun üzerine Reza Zarrab bir açıklama yaptı ve ''Ebru Gündeş'e tapıyorum'' dedi. Gündeş, Zarrab ailesinin onayını da almıştı. Anne Zarrab “Oğlumuzla Günel’le beraber olduğu için üç yıl konuşmadık. Ebru Gündeş, benim hanım kızımdır, onu çok seviyorum. Biz Ebru hanımdan razıyız. Allah da ondan razı olsun” dedi.

Fakat Gündeş eski sevgili Günel'in sözlerine daha fazla dayanamadı, ayrılma kararı aldı. Birlikte yaşadıkları evden eşyalarını toplamaya gittiğinde ise Zarrab'tan evlenme teklifi aldı.

Zarrab evin tüm duvarlarında “Seni seviyorum, benimle evlenir misin” yazmıştı. Ebru Gündeş ile Reza Zarrab, 11 Şubat 2010’da evlendi. Nikah, çiftin Kemer Country’deki evlerinde, aile arasında kıyıldı.

Reza Zarrab’ın adı, bir suçla yan yana 2011 Nisan’ında geldi ilk kez. Kaçakçılık suçlamasıyla gözaltına alınan Turgut Happani’nin şoförü olduğu söylenmişti. Happani, 150 milyon dolarlık kara para aklama operasyonu sırasında gözaltına alınmıştı. Türkiye’den Rusya’ya bavullarla 150 milyon dolar taşırken gözaltına alınan 14 kişi arasında yer alan Happani’nin Facebook’taki sayfasına da dolar balyalarıyla çektirdiği fotoğrafları vardı. Zarrab, Happani’yi tanıdığını, ancak onun hiçbir zaman şoförlüğünü yapmadığını söyledi. Hatta söz konusu iddiayı haber yapan basın kuruluşlarına maddi ve manevi tazminat davası açtı.

Ebru Gündeş’in hamile olduğunu o sıralarda öğrenildi. Çift yaz aylarını Bodrum’da demirledikleri yatlarında geçirdi. Alara 16 Ekim 2011’de doğdu. Doğumdan kısa süre sonra çift, Kanlıca’da yeni aldıkları yalıda yaşamaya başladı.

“Reza Zarrab’dan eşine muhteşem hediye” haberleri de vardı gündemde. Doğum gününde ultra lüks tekne, doğum hediyesi ikiz yalı, 550 bin liralık otomobil, yollara dökülen kamyon dolusu güller, gökdelen Sapphire’de yaklaşık 4 milyon liralık daire... Hatta daha önceki gün bir müzayedeye katılmış, Nazmi Ziya’nın ‘Sanatçının Evi’ isimli tablosunu 1 milyon 50 bin liraya satın almıştı.

Sonunda Ebru Gündeş patladı, “Eşim işadamı, ben de yıllardır çalışan bir kadınım. Ailemiz, çocuğumuz için yatırım yapamaz mıyız? Birbirimize hediyeler alamaz mıyız? Biz bunların sürekli haber yapılmasından sıkıldık. Eşimin bir sonraki hediyesini merak edenler için şimdiden söyleyeyim; planını yaptık, eşim bana Mars’ı satın alacak!” diye konuştu.

Zarrab'ın 22 Mart 2016'da Miami'de tutuklanmasının ardından ise evlilikleri çatırdamaya başladı. Önce Gündeş'in boşanmak istediği haberleri duyuldu. Zarrab bu isteği anlayışla karşıladığını avukatı aracılığı ile duyurdu.

Fakat Gündeş bu kararından vazgeçti. Zarrab'ın tutuklanmasının ardından sadece bir kez konuşan Gündeş, 'Biz birbirimizi çok severek evlendik ve orada bir söz verdik. İyi günde kötü günde beraber olmaya. Şimdi kötü gün ve ne olursa olsun onun yanında olacağım. Biliyorum kötü günler çabuk geçer. Ben evlenmeden öncede bu işi yapıyordum, evlendikten sonra da bu işi yapıyorum. Ama gerçekten inanıyorum ki bu kötü günlerin elbet aydınlığa çıkacağı gün de yakın' dedi.

Fakat sosyal medyada dolaşan iddialarından biri hayli ilginç. Bu iddiaya göre, Zarrab'ın Ebru Gündeş ile evlenmesinin nedeni Gündeş'in İran'da çok sevilen bir şarkıcı olması. Yani Zarrab, Gündeş ile evlenerek İran halkı üzerinde de iyi bir etki bırakmak istedi.