Amerikali Turk

Bomba İddia! Ebru Gündeş de tanık korumaya alınacak!

  • December 08, 2017 2:37 PM

Reza Zarrab'ın itiraflarından sonra Ebru Gündeş'in boşanma davası açacağı iddiaları ortalıkta dolaşırken bomba bir iddia daha gündeme geldi. Reza Zarrab'ın 'itiraf' anlaşmasına, isterse eşi ve kızını da FBI korumasında kimlik değiştirip isterlerse estetik müdahale ile birlikte saklanma şartı koydurduğu ortaya çıktı. Bugünlere gelebilmek için çok uzun seneler harcayan Ebru Gündeş'in eşi Zarrab ile birlikte ABD'de FBI korumasında saklanmayı kabul edip piyasadan çekilmesi pek olası görülmüyor.

ABD'de tutuklanıp bir yıl cezaevinde kaldıktan sonra itirafçı olup cezaevinden çıkan Reza Zarrab, duruşmada "FBI kontrolünde bir yerde" kaldığını açıklamıştı. ABD'deki davada tanıklığı biten Reza Zarrab'ın tanık koruma programına alınarak FBI tarafından saklanacağı belirtiliyor. İşte bu noktada bomba bir iddia gündeme geldi. Eşi Ebru Gündeş de FBI tarafından tanık korumaya alınabilir...

Ebru Gündeş iddiasının sahibi ABD'deki davayı takip eden Habertürk Washignton Temsilcisi Serdar Turgut... Reza Zarrab'ın "tanık koruma programı" ve "yeni kimlik" tartışmalarının sürdüğünü belirten Turgut, olası tanık koruma programına Ebru Gündeş'in de dahil edilebileceğini yazdı.

EBRU GÜNDEŞ DE SAKLANACAK MI?: Yazısında "Ebru Gündeş de saklanacak mı?" diye soran Serdar Turgut, Zarrab'ın yaptığı işbirliği anlaşmasında “işbirliği yapan kişinin çıktığı anda hayati tehlike tehdidi altında olabileceği anlaşıldığında tanık koruma programına alınabileceği” yazdığını hatırlatıp, "Eğer gerekirse suratını da estetik cerrahiyle değiştirebileceği ve isterse sevdiklerini, yakınlarını da bu program dahilinde yanına alabileceği söyleniyor" ifadelerini kullandı. İşte Serdar Turgut'un yazısının ilgili bölümü:

EBRU'YA DA YENİ KİMLİK VE YENİ YÜZ: Karısıyla en son 45 bin dolar rüşvet karşılığında gardiyandan aldığı içkinin yanında telefonla görüntülü konuşma yapan Zarrab’ın, eğer isterse Ebru Gündeş’i yeni bir kimlikle (ve belki de yeni bir yüzle) saklanacağı şehir