Amerikali Turk

Tom Hanks: Trump'ın davetini reddederim

  • December 22, 2017 12:55 PM

 

Oscar ödüllü ünlü oyuncu Tom Hanks, son oynadığı 'The Post' filminin Beyaz Saray'da gösterilmesi halinde ABD Başkanı Donald Trump'ın davetine icabet etmeyeceğini söyledi. Hanks, her bireyin kişisel tercihini ortaya koymasının, seçimden önce oyunu vermesinin gerektiği bir zaman olduğunu belirtti.


Ocak ayında gösterime girecek 'The Post' filmi, Washington Post gazetesinin efsanevi eski genel yayın yönetmeni Ben Bradlee'nin 1971'de Vietnam Savaşı ile ilgili devlet sırlarının ifşasını içeren Pentagon Belgeleri'ni yayımlamasının ardından dönemin ABD Başkanı Richard Nixon tarafından tehdit edilmesini konu alıyor. Steven Spielberg'in yönettiği filmde Meryl Streep ile başrolleri paylaşan ve Bradlee'yi canlandıran Tom Hanks, The Hollywood Reporter'ın sorularını yanıtladı.

Muhabirin Trump'ın Beyaz Saray'da filmin gösterimi için davette bulunması halinde gidip gitmeyeceğini sorması üzerine ''İlginç bir soru. Gideceğimi sanmıyorum'' diyen Hanks, şöyle devam etti:

 

''Kasım 2016'da (ABD başkanlık seçiminde) işlerin böyle gideceğini düşünmüyordum. Charlottesville'de Neonazilerin ellerinde meşalelerle geçit yaptığı, Navajo şifre geliştiricilerinin önünde Pocahontas şakalarının yapıldığı bir ülkede yaşayacağımızı ben o zaman tahayyül edemedim.''