Amerikali Turk

Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili hastaneden yeni açıklama

  • February 12, 2018 2:06 PM

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Kadir İnanır, rahatsızlığı nedeniyle dün akşam hastaneye kaldırıldı. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Reha Baran, Kadir İnanır'ın sağlık durumu hakkında "Genel durumu şu an iyi. Hayati tehlikesi yok." dedi. Bu arada Kadir İnanır'ı mutfakta bayılıp yere düşerken 17 yıllık hayat arkadaşı Jülide Kural tutmuş


Yeşilçam'ın unutulmaz isimleri arasında yer alan oyuncu Kadir İnanır, dün akşam saatlerinde beynine pıhtı atması sonucu yakınları tarafından Beşiktaş Fulya Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı. Kısa sürede ameliyata alınan Kadir İnanır, tedbir amaçlı olarak yoğun bakıma alındı.

Kadir İnanır'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan hastane Başhekimi Prof. Dr. Reha Baran, "Genel durumu gayet iyi, hayati riski yok, takibimiz devam ediyor" dedi.

Kadir İnanır'ın hastaneye gelmesini sağlayan Prof. Dr. Yunus Aydın ise, "Evine giderek 45 dakika ikna etmeye uğraştım" ifadelerini kullandı.

Nöroradyoloji Uzmanı Prof. Dr. Naci Koçer ise Kadir İnanır'a gerçekleştirilen operasyonun acır bir cerrahi ameliyatı olmadığını vurgulayarak, "Olan şey beyin damarlarına atılmış olan bir emboli. Bu emboli 4-6 saat dilimi dediğimiz kritik bir dönem içinde Yunus Bey'in şahsi gayretleri ile hastanın buraya gelmesi ve MR'ınn hızlı şekilde çekilip bize hızlı şekilde haber verilmesi ile mümkün oldu. Yapılan işlem asında standart bir işlem, özel bir işlem değil. Tüm dünyada uygulanan bizde yeni yeni oturmaya başlanan bir işlem. Benim yıllardır yaptığım bir işlem. İşlemde beyin damarına giden pıhtı çıkartılmıştır. Bugün yapılan incelemelerde de hastamızın beyin dokusu oldukça iyi konumdadır. Kritik günlerimiz önümüzdeki günler. Tekrar pıhtı atmaması için kontrol altında tutuyoruz" diye konuştu.

Kadir İnanır'ın 17 yıllık hayat arkadaşı Jülide Kural da usta oyuncunın sağlık durumu hakkında Kanal D ile Günaydın Türkiye'ye konuştu.

Jülide Kural, Kadir İnanır’ın geçirdiği operasyon sonucu hâlâ yoğun bakımda olduğunu, kritik süreci atlattığını ve bilincinin açık olduğunu söyledi.

Mutfakta düşen Kadir İnanır'ı birlikte olduğu Jülide Kural tutmuş. Jülide Kural, Kadir İnanır'ı görüp tutmasaydı daha büyük felaket olabilirdi.