Amerikali Turk

Sylvester Stallone öldü mü?

  • February 19, 2018 10:45 AM
  • (1 votes, avg. 1 from 5)

Dünya sinemasının en başarılı aktörleri arasında yer alan unutulmaz Rocky Balboa ve Rambo karakterlerinin yaratıcısı Sylvester Stallone'un hayatını kaybettiği dedikoduları sinamaseverleri derinden sarstı. Daha önce ünlü isimler hakkında "öldü" söylentileri çıkaran fan sayfalarından birinin bu söylentiye sebep olduğu düşünülmekte... Henüz Sylvester Stallone bir açıklama yapmadı

Rocky’nin hikayesine devam eden Creed’in çekimleri devam ederken, sosyal medyadan yayılan bu haber ortalığı bir anda karıştırdı.

Bu haber sinemaseverleri çok üzerken, söylentinin kaynağının bir Facebook sayfası olduğu tespit edildi. 15 saat önce paylaşılan "Sylvester Stallone öldü" postu kısa sürede 335 binden fazla kez paylaşıldı. Haberin kaynağının ne olduğunu bilinmeden yapılan paylaşımlar infial yarattı. Özellikle Creed filmi için kanser rolünü oynayan Sylvester Stallone'un Rocky karakterinin hasta görünümlü fotoğraflarını kullanan sayfa, ünlü aktörün prostat kanserinden öldüğünü iddia etti.

Facebook'taki paylaşım Twitter ve İnstagram'da da büyük yankı buldu. Özellikle Twitter'da da yayılan söylenti kullanıcıların kafasını karıştırdı. Sosyal medyada en çok sorulan sorulardan biri "Sylvester Stallone öldü mü?" sorusu oldu. Birçok kullanıcı üzüntüsünü dile getiren tweetler atarken, kaynaksız bir söylentinin bile bu denli talep görmesi büyük şaşkınlık yarattı.

Zaman zaman takipçi kazanmak için yapılan bu tarz haberler, çoğunlukla sahte (fake) çıkıyor.