Amerikali Turk

Tarkan çevre için söyledi - VİDEO

  • October 18, 2008 12:36 PM
Tarkan güzel bir işe imza attı! Doğa Derneği'ne destek vermek için bir şarkı hazırladı. Orhan Gencebay da Tarkan'a sazıyla eşlik etti. Tarkan’ın Doğa Derneği’nin çalışmalarına destek vermek için hazırladığı “Uyan”ın video klibinde Tarkan ve Orhan Gencebay birlikte yer alıyor.

Dünyada önemli çevre projelerine imza atan dondurma markası Ben&Jerry’s’in ortaklığı ile Doğa Derneği’nin koruma çalışmaları yürüttüğü Gediz Deltası’nda çekilen video klip, insanların birlikte hareket etmesi halinde doğadaki yok oluşun önüne geçilebileceğine dikkat çekiyor.

Doğa Derneği’nin korunması için mücadele verdiği Hasankeyf, Allianoi ve Tuz Gölü gibi tehlike altında olan doğal alanların da görüntülerinin yer aldığı klipte, doğanın çağrısı ete kemiğe bürünüyor.

Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken yaptığı açıklamada “Konuşamayan, sesi olmayan ve tüm haksızlıkların ortak noktası olan doğanın, sesini, çığlığını insanlara duyurmak için müziğimizin iki büyük ismi, Tarkan ve Orhan Gencebay bu çalışmada bir araya getirdi.

Tarkan’ın “Uyan” adlı eseri, içinde bulunduğumuz tehlikenin farkında olmayan birçok insanı doğa için harekete geçirecek. Bu çalışma dünyadaki doğa koruma çalışmalarında kilometretaşı özelliğini taşıyor” dedi.

İŞTE O ŞARKI