Amerikali Turk

Jennifer Aniston, Amerikalıları ayağa kaldırdı

  • August 14, 2010 1:05 AM
Son filmi “The Switch”de Kassie adında, sperm donörü arayan bekar bir kadını canlandıran Jennifer Aniston’ın bir basın toplantısında verdiği demeç, ülkenin gündemine oturdu.


Amerikan sağının en ünlü isimlerinden televizyoncu Bill O’Reilly, Aniston‘ın, “Kadınların artık çocuk sahibi olmak için illa ki bir erkeğe ihtiyaçları yok. Artık doğru zaman, sizin bunu hissettiğiniz, istediğiniz ve üstesinden gelebileceğinize inandığınız zamandır” sözlerine ateş püskürdü.

Sağcı ve muhafazakârların favori kanalı FOX TV’de Aniston’ı Amerikan geleneksel aile yapısına zarar verecek söylemlerde bulunmakla itham eden O’Reilly, bu mesajın 12-13 yaşındaki genç kızlar tarafından “bir erkeğe, bir babaya ihtiyacınız yok” olarak algılanabileceğini söyledi. Sağcı internet siteleri de tartışmaya katıldı.

Ancak açık sözlülüğüyle tanınan yıldız da altta kalmadı. Ünlü oyuncu People.com sitesinde, “Tabii ki, ideal olan senaryo yetişkin iki insanın çocuk sahibi olmasıdır. Ama ben henüz Bill O’Reilly gibi birini bulamamış kadınlara başka opsiyonları olduğunu hatırlatmak istedim” dedi.

Milliyet