Amerikali Turk

Huffington Post`a Yazan Tek Türk

  • September 23, 2010 4:13 PM
ABD`nin önde gelen internet haber sitelerinden biri olan The Huffington Post'da tek Türk yazar olan Alper Tolga Erol, söz konusu siteye spor yazılarıyla katkı sağlıyor.

Milyonlarca takipçisi olan siteye ABD Başkanı Barack Obama'nın yanı sıra Şarkıcı Madonna gibi bir çok ünlünün de konuk yazar olarak katıldığı ifade edilirken, Türk yazar Alper Tolga Erol, Ankara'da avukatlığın yanında kendisini futbola adamış bir insan.

Küçük yaşlardan itibaren futbol konusunda yazılar yazdığını söyleyen Erol Türkiye'de bir çok blog siteye yazılar yazdığını belirtti. Erol, Türk futbolunun yanında Avrupa futboluna da oldukça ilgili. Özellikle İngiltere'de dil eğitimi için kaldığı süre boyunca Premier Ligi oldukça yakından takip ettiğini ifade eden Erol, The Huffington Post'a yazdığı ilk yazının da konusunun İngiliz takımlarından Manchester City olduğunu kaydetti.

İngiltere'de tanıdığı bir arkadaşı sayesinde The Huffington Post internet sitesinde yazı yazdığını söyledi. Küçük yaştan beri bu işe merak sardığını anlatan Erol Türk futbolunun öncelikli sorunlarını ise tribün kültürünü düzeltmek, sahaların iyileştirilmesi ve yönetim zihniyeti olarak sıraladı.

CIHAN