Amerikali Turk

Mardinli dev adam Hollywood yolcusu

  • November 03, 2010 2:51 AM

Guinness Rekorlar Kitabı’na giren 2.45 cm. boyundaki Sultan Kösen’e Hollywood’dan film teklifi geldi. Kösen, filmde oynamak için İngilizce eğitimine başladı bile.

Dünyanın en uzun insanı olduğunu Guinness Rekorlar Kitabı’na girerek tescil ettiren Sultan Kösen’e Hollywood’dan film teklifi geldi. Oynayacağı filmi ve yönetmeni sır gibi saklayan 2.45 cm. boyundaki Sultan Kösen, yurt dışında bir çok ülkeden film teklifi aldığını, ancak en ciddi teklifin Amerika’dan geldiğini söyledi. Hollywood’daki film şirketinin kendisine sinema filmi çekmek için menajeriyle görüştüğünü ifade eden Kösen “Oynamak için öncelikle İngilizce öğrenmek zorundayım. Bunun için de İngilizce dersi alıyorum. Bu teklifi geri çevirmek istemiyorum. Bir çok belgesel filmde oynadım. Hollywood’da oynayan ilk Türk aktör olmak istiyorum. Sinema filminde zorluk yaşayacağıma inanmıyorum” dedi.

EVLENMEK İÇİN MARDİNLİ EŞ ARIYOR

Türkiye’den beklediği ilgiyi görmediğini vurgulayan Kösen, yurt dışında el üstünde tutulduğunu ancak ülkesinde kendisine sahip çıkılmadığını söyledi. Kösen “Ülkemi ve bayrağımızı bütün dünyada tanıtıyorum. Ben de 12 dev adam gibi hakkımı istiyorum. Bana Türkiye’de sahip çıkılmasını istiyorum” diye konuştu. Kösen ayrıca evlenmek istediğini ancak Mardinli bir kız aradığını da sözlerine ekledi