Amerikali Turk

Jurassic World Tüm zamanların en çok kazandıran filmi olacak mı?

  • June 24, 2015 10:15 AMHızlı bir başlangıç yapan Jurassic World rekora doymuyor. 'Jurassic Park' serisinin yeni filminin gösterime girdiği 13'üncü günde 1 milyar dolar gişe hasılatına ulaşması bekleniyor.

 

Gösterime girdiği ilk hafta sonunda 500 milyon dolarlık hasılatı aşmayı başaran ilk film olan Jurassic World, 17 günde 981.3 milyon dolar hasılat elde eden Furious 7'yi tahtından etti.

 

Filmin gişedeki bu başarısına aynı hızla devam etmesi durumunda 1997 yapımı Titanic'i de koltuğundan edebileceği belirtiliyor.

 

James Cameron'un kült filmi gişede 2 milyar 186 milyon dolar gişe hasılatı yapmış, bu rekor yine Cameron'un yönettiği Avatar filmi ile kırılmıştı.

 

Steven Spielberg'in yapımcılığını, Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard'ın de başrollerini üstlendiği filmde genetiği ile oynanmış bir dinozorun kafesinden kaçmasıyla işler karışıyor ve bu dinozoru durdurmak için amansız bir mücadele başlıyor.

 

Şimdiden serinin ilk filmini yakalayan Jurassic World'ün bir önceki versiyonu Jurassic Park, 1993'te gösterime girmiş ve 1 milyar dolar hasılata ulaşmıştı.