Amerikali Turk

Suat Açar’ın yakınlarına ulaşıldı

  • May 12, 2017 2:54 PM
  • (4 votes, avg. 3 from 5)

Amerikalı Türk’ün çağrısı yanıt buldu.

AmerikalıTürk.com’da haberin yayınlanmasının ardından, harekete geçen New York Türk Başkonsolosluğu’nun başarılı çalışmaları ile Suat Mustafa Açar’ın yakınlarına ulaşıldı.

Açar’ın yakınlarına ulaşması konusunda New York Türk Başkonsolosluğu ile okurlarımızın gösterdiği yakın ilgiden dolayı Ameikalı Türkler ailesi olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

AmerikalıTürk.com’un haberi ile; birkaç gün önce Brooklyn’de trene bineceği sırada, geçirdiği kalp krizi sonrası tren rayları arasına düşmesi sonucu hastaneye kaldırılan Ahmet Suat Açar’ın yakınlarına ulaşılma çabası yanıt buldu. New York Türk Başkonsolosluğu’nun haber üzerine harekete geçmesi üzerine kısa sürede Açar’ın yakınlarına ulaşıldı. Konsololuğun başarılı çalışması sonucu aile ile Açar buluştu. Aile bu sayede Açar’ın sağlık durumuyla yakından ilgilenme imkanı buldu.

Amerikalı Türk okurlardan gelen bir ihbar üzerine Açar ile ilgili habere yer verilmişti. İhbarda Açar’ın New York Presbyterian Brooklyn Hastanesi’nde kaldığı belirtilmişti. İhbarı yapan kişi, ortak arkadaşları dışında bir yakınlığı olmayan Açar ile ilgili olarak hastanenin kendisine tesadüfen ulaştığını ifade etmişti. Aynı kişi yakınlarının bulunmasının önemli olduğunu, çünkü hastanenin Açar’ın sağlık sorunlarıyla ilgili karar vermesini kendisinden istemesinin kaygı verişi olduğunu söylemişti. Öte yandan hastane yetkilileri, Açar’ın sağlık duruuyla ilgili sadece ailesine bilgi verdiklerini ifade etti.