Amerikali Turk

Gençleştirme vaadiyle gençlerin kanını 8 bin dolara satıyorlar!

  • August 22, 2017 12:13 PM
  • (1 votes, avg. 5 from 5)

Yaşlanmayı durdurmak ya da gençleşmek için yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. ABD’li doktor Jesse Karmazin, yaşlı insanları gençleştirmek için San Francisco’da “Ambrosia” isimli şirket kurdu.

Gazete Habertürk'ün haberine göre; 16-25 yaş aralığındaki gençlerden 2.5 litre kan alan Karmazin, bu kanları şirketine başvuran yaşlılara naklediyor. Yöntemi şimdiye kadar en az 100 kişiye uygulandı. The Times Gazetesi’ne konuşan Dr. Karmazin, Ambrosia’yı “içeriden yapılan estetik operasyon” olarak nitelendirdi. Gençleştirme iddiasındaki kanın bir ünitesi, 8 bin dolar (28 bin lira).


“Ölümsüzlük” çalışması yaptığını söyleyen Karmazin, tedavinin yaş- lanmanın belirtileri olan dış görünüm, şeker hastalığı, kalp fonksiyonları ve hafıza gibi sorunlara yardımcı olabileceği iddiasında.

Tedaviyi deneyen kişilerin daha rahat odaklandıkları, daha iyi göründükleri ve kaslarının güçlendiği ileri sürülüyor. Gençleşmek için kan naklini deneyenler arasında Kuzey Kore’nin eski Devlet Başkanı Kim Il Sung’un da adı geçiyor. 20 yaşlarındaki kadınlardan alınan kanlarla Kim’in 84 yaşına kadar yaşadığı iddia ediliyor.

Kim Kardashian'ın da başkasının kanını değil ama kendi kanını kullanarak benzer bir yöntemi deneyenler arasında olduğu iddialar arasında.

DR. TURGUT: ÜTOPİK BİR YAKLAŞIM

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Gürsel Turgut, Karmazin’in yönteminin yaşlıları gençleştireceğini söylemenin “ütopik” bir yaklaşım olduğu görüşünde.