Amerikali Turk

Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun

  • October 29, 2017 10:43 AM

 

94. yılını kutladığımız Cumhuriyetin ilanı, Atatürk’ün millet iradesine dayanan, çağdaş, laik, demokratik Türkiye hedefini gerçekleştirmek yolunda yaşama geçirdiği en önemli devrimdir.

29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet, bir ulusun kulluktan kurtuluşunun, çağdaş düşünen, özgür bireyler yaratma hedefinin, ümmetçilikten ulus anlayışına geçişin simgesidir. Meclis iradesinin hiçe sayılmaya çalışıldığı, laiklik ve temel demokratik değerlerin tartışma konusu yapıldığı günümüzde Atatürk’ün şu sözü aydınlık bir Türkiye isteyen yurttaşların hâlâ rehberi niteliğinde:

Cumhuriyet, demokratik idarenin tam ve mükemmel bir ifadesidir. Bu rejim, halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan, onlardan esirlik, soysuzluk, dalkavukluk hislerini uzaklaştıran bir yoldur.

Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

 

Bu özel ve anlamlı günün önemini kalplerinde hisseden vatandaşlar, en güzel 29 Ekim sözlerini araştırarak sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Özellikle Türk bayrağı renklerinden ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ten oluşan resimli 29 Ekim sözleri büyük ilgi görüyor.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet'in Onuncu Yıl Kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10. Yıl Nutku'nda, Cumhuriyet Bayramı'nı en büyük bayram olarak nitelendirmişti. Bu önemli gün 94 yıldır büyük bir coşkuyla ve mesajlarla kutlanıyor. Biz de resimli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sözleri ve mesajlarında en güzel seçenekleri derledik.

İşte sosyal medyadan paylaşabileceğiniz Resimli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sözleri ve mesajları! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sokaklara olduğu gibi sosyal medyaya da taştı. Kurtuluş Mücadelemiz'den, Cumhuriyetimizin ilanına, Türkiye'yi yaratan devrimlerle demir ağlarla örülen bir ülkeye... Savaştan çıkmış yorgun bir halkın millet olma, devlet olma yolundaki Dünya tarihini değiştiren mucizevi hikayesi Cumhuriyet Bayramı’na yönelik mesajlarla sosyal medya platformlarını süslüyor.

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ŞİİRLERİ VE SÖZLERİ

* Ben bir Cumhuriyet çocuğuyum İyi bayramlar…
* Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek karekterli koruyucular İster. Bu duygularla Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!
* 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun. Nice bayramlara. Cumhuriyet çok güzel, gelsene.

Cumhuriyetimiz 94 yaşında Resimli 29 Ekim sözleri
* Cumhuriyetimizin ilanının yeni yılında Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk”ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

Cumhuriyetimiz 94 yaşında Resimli 29 Ekim sözleri
* Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz Kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.
* Cumhuriyet Bayramı güne coşku ve mutlulukla uyanmak demektir. Canım ülkem ve milletime nice mutlu, barış dolu, bütünlük içinde 29 Ekimler…

Cumhuriyetimiz 94 yaşında Resimli 29 Ekim sözleri
* Yirmi dokuz Ekimi Karşılarız neşeyle çünkü bu günde erdik büyük cumhuriyete. Cumhuriyet bayramınız kutlu ve şanlı olsun.
* Ben bir Cumhuriyet çocuğuyum İyi bayramlar…

Cumhuriyetimiz 94 yaşında Resimli 29 Ekim sözleri
* Cumhuriyet; Fikren, İlmen Ve Bedenen Kuvvetli Ve Yüksek Karekterli Koruyucular İster. Bu Duygularla Cumhuriyetinizi Tebrik Ediyorum..
* 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun. Nice bayramlara. Cumhuriyet çok güzel , gelsene.

Cumhuriyetimiz 94 yaşında Resimli 29 Ekim sözleri

Benim nâçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
Canımızı düşünmeden vereceğimiz vatanımıza armağan edilen Cumhuriyetimizin varlığı kutlu olsun. Atam ruhun şad olsun..

Cumhuriyetimiz 94 yaşında Resimli 29 Ekim sözleri

Cumhuriyetimiz öyle zannolunduğu gibi zayıf değildir. Cumhuriyet bedava da kazanılmış değildir. Bunu elde etmek için kan döktük. Her tarafta kırmızı kanımızı akıttık. İcabında müesseselerimizi müdafaa için lâzım olanı yapmağa hazırız. 1923 (Atatürk'ün S.D. III, S. 71)

Cumhuriyetimiz 94 yaşında Resimli 29 Ekim sözleriCumhuriyetimiz 94 yaşında Resimli 29 Ekim sözleri