Amerikali Turk

Trump'tan peş peşe Erdoğan tweetleri

  • November 24, 2017 11:05 AM


Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında telefon görüşmesi gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı ofisi iki lider arasında Suriye, Soçi zirvesi ve ikili ilişkiler konusunda fikir alışverişi olduğunu belirtti. İlerleyen saatlerde görüşmeye ilişkin yazılı açıklama da yapılacak. ABD Başkanı Trump, Twitter adresinden yaptığı peş peşe açıklamalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bugün telefonda görüşeceklerini açıklamıştı.

Trump kısa süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğine yönelik tweet atmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump arasında beklenen telefon görüşmesinin gerçekleştiği açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Söz konusu görüşmede ikili ilişkiler, Soçi zirvesi, Suriye krizi ve bölgesel sorunlar ele alındı.
İlerleyen saatlerde görüşmeye ilişkin yazılı açıklama da yapılacak.

TRUMP TWİTTER'DAN DUYURDU

Trump ilk tweet'inde "Bu sabah, Orta Doğu'da bana miras bırakılan karmaşık duruma barış getirmeye ilişkin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile konuşuyor olacağım. Hepsini halledeceğim ancak bu 6 trilyon dolara ve hayatlara mal olan bir hata. En başından beri oraya girmemeliydik" ifadesini kullandı.

Trump, Orta Doğu'da kaybedilen hayatların ve 6 trilyon doların telafisi olmadığını ancak bunun üstesinden geleceğini söyleyerek bir önceki Obama yönetiminin Orta Doğu politikasını isim vermeden eleştirdi.