Amerikali Turk

Hakan Atilla'nın ailesi ABD'deki davada neden yok?

  • December 11, 2017 2:44 PM

Habertürk gazetesinin haberine göre;
ABD'de "Reza Zarrab davası" olarak başlayan ancak Zarrab'ın "itirafçı" olmasıyla 'Hakan Atilla" davasına dönüşen davayla ilgili herkesin merak ettiği sorunun cevabı ortaya çıktı.


Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, Hakan Atilla'nın eşi ve çocuklarının ABD'deki davayı neden izlemedikleri ve Hakan Atilla'nın Türkiye'i ve Halk Bank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan'ı suçlayan avukatlarının parasını kimin ödediği sorularının cevabını verdi.Atilla’nın eşi ve çocuğunun niye duruşmada olmadığının cevabını veren Nagehan Alçı, "Hakan Atilla’nın eşi de Atilla gibi Halkbank çalışanı. Atilla ABD’de tutuklandığından beri gidip görmek istiyor ancak banka onun Amerika’ya girişini de riskli bulduğu için izin vermiyor.
21 yaşındaki oğlu, babası tutuklandıktan sonra onu bir kez görmeye gitmiş. Ancak dava başladıktan sonra aileden yeni bir seyahat talebi gelmemiş."

Hakan Atilla’nın avukatları strateji olarak eski genel müdür Süleyman Aslan’ı ve bankayı suçlayıp Atilla’nın dürüst bir çalışan olduğu tezini işlediklerini hatırlatan Nagehan Alçı, "Peki eski genel müdürleri ve Halkbank’ı da hedef alan savunmanın masrafını kim karşılıyor?" diye sorduk ve cevabını da verdi: "Öğrendiğime göre kendi çalışanları olduğu ve görevli gittiği için Halkbank karşılıyor."

Son günlerde etrafında “Şayet bu avukatların parasını banka veriyorsa paranla rezil olmak budur” laflarını sık sık duyduğunu ifade eden Nagehan Alçı, "ABD’deki hukuk sisteminde davanın ne üzerine kurulacağı duruşmalar başladıktan sonra şekilleniyor ve strateji de ona göre belirleniyor. Atilla’nın avukatları müvekkillerini tahliye ettirmek dışında başka bir şeyi gözetmiyorlar. Halkbank’ın bundan rahatsız olduğunu düşünüyorum ama bildiğim kadarıyla ödemeyi yapsa bile strateji belirleme şansı yok."