Amerikali Turk

Gülen'in mesajları çözüldü: Hep 'okyanus ötesi' diyorlar, benim adım yok mu?

  • December 19, 2017 9:39 AM

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Halil Karakoç’un, Mayıs 2015’te kaçırmaya çalıştığı 25 sabit diskin şifreleri 2 yılda çözüldü. Fethullah Gülen'in örgüte verdiği 227 talimat ortaya çıktı. Ortaya çıkan notlardan birisinde Gülen'in "Hep 'okyanus ötesi' diyorlar, benim adım yok mu?” ifadesini kullandığı öğrenildi.


Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre, Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla, Isparta Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, 20 Mayıs 2015’te önemli bir operasyona imza attı. Süleyman Demirel Üniversitesi’nin, FETÖ’nün en önemli yapılanmalarının başında geldiğini belirleyen Isparta KOM ekipleri, üniversitenin Bilgi İşlem Daire Başkanı Halil Karakoç’un dijital evrak kaçırmaya çalıştığı bilgisini aldı.

Halil Karakoç’un üniversiteden kaçırmak üzere otomobiline yüklediği 25 adet sabit disk, 6 adet harici bellek, 5 adet laptop, 117 adet cep telefonu SIM kartı, 1 adet bilgisayar kasa ve monitörü ile 2 adet modeme el konuldu. Karakoç gözaltına alındı. Halil Karakoç’tan ele geçirilen 7 aşamalı şifre ile saklanmış olan sabit diskler yaklaşık 2 yıl sonra deşifre edildi. Deşifre edilen notlarda, Fethullah Gülen’in Pennsylvania’da yaptığı toplantılarda söylediklerinden, el yazısıyla kayda geçirilmiş 227 talimatı tespit edildi. 2015 öncesini kapsayan notlarda, örgütün sahip olduğu kurumlarla ilgili talimatlar ve Gülen'in çeşitli kurum ve kişilerle ilgili görüşlerinin yer aldığı ortaya çıktı.


Gülen’in ele geçen notlarında siyaset, sanat, spor, ekonomi ve medyada yer alan tanınmış isimlerle ilgili çok sayıda görüş, ayrıca birçok kurumla ilgili de değerlendirme yer aldı. Gülen’in notlarından, bazı yargı kurumlarının nasıl ele geçirilmek istendiği de ortaya çıktı.

 

Gülen'in talimatlarında, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kapatılan Bank Asya ve Asya Finans kurumuyla ilgili istekleri yer alıyor. Gülen, “Asya Finans dünyada şubeleri olan müessese olacak” derken, Asya Finans ve Bank Asya aleyhinde çalışanların, kurumdan atılmasını istiyor. Bir diğer notta ise Gülen, “Bank Asya’nın patronu benim” diyor. Bir başka notta da FETÖ’nün uzun süre düzenlediği ve birçok AK Parti hükümeti üyesinin de destek verdiği Türkçe Olimpiyatları ile bazı isimlerin az ilgilendiği, bazı isimlerinse hiç ilgilenmediği yer alıyor.


Gülen'in notlarında birçok siyasi hakkında da görüş belirtiyor. Bazılarına, “Her ehli imana samimi olarak davranmadı” derken, bazıları için “Yahudi”, “Ahmak”, “Cinsiyeti bozuk” ve “Münafık” ifadesini kullanıyor.

 

Gülen’in notları, yargı kurumlarının nasıl ele geçirilmek istendiğini de ortaya koyuyor. Bir notta, “Amerika-Avrupa ülkeleri birleşmiş olduğu halde 100-150 senede 1000-1200 okul ancak açabildiler. Fakir milletimizin gayretleri, Rabbimizin büyük lütfu ile 1000’den fazla okul açıldı. Askerler kuyruğunu kıstılar biz sizi ellemeyelim, siz de bize dokunmayın düşüncesindeler. Yine bunlar durdukları yerde bir hainlik düşünürler. Adliyenin vesayetinden kısmen kurtuldu ülkemiz. Yargıtay ve Danıştay’ı da hallederlerse tamamen ülkemiz kurtulur inşallah” ifadesi yer alıyor.

 

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) ile ilgili notlarında ise Gülen, “Bunların çoğu kâfirdir. Bu zamana kadar böyle gelmişler küfürlerinin gereğini yapıyorlar bunlara fazla müdahale yapamıyorsun ancak seçimlerde tavsiyede bulunabiliyorsan tabii ki bu tepkiler de normaldir. Küfürlerinin gereğini yapıyorlar. Çok dua edelim bunların düzenleri bozuldukça ileri de daha da istifalar olabilir bunlar bu demokratik havaya tahammül edemezler” ifadelerini kullanıyor.

Gülen bir notunda da şöyle diyor: “Korkularından adımı telaffuz edemiyorlar, hep okyanus ötesi diyorlar, benim adım yok mu?”

Deşifresi yapılan sabit diskleri kaçırmak üzereyken gözaltına alınan Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Halil Karakoç, Isparta’da görülen 129 sanıklı FETÖ davasında, MHP Genel Başkan Yardımcıları’na ait şantaj görüntülerini bulundurduğu iddiasıyla da yargılanıyor.