Amerikali Turk

Çocuklara 'kapanma partisi'

  • December 29, 2017 1:05 PM

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Çocuklar zorla türbana sokuluyor. Bu yaştaki çocuklara yaşam biçimi dayatmak, istismarın başka bir şeklidir. Milli Eğitim Bakanlığı, laikliğe savaş açtı" dedi.


CHP'li Yarkadaş, "Okulda kapanma partisi" başlıklı fotoğrafları Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a gönderdiğini de belirterek, "Sayın Yılmaz, bu istismarın sorumlusu sizsiniz" notunu yazdığını da ifade etti.

Haber görseli

 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, laikliğe açılan savaşın kumanda merkezlerinden biri olduğunu söyleyen Yarkadaş şöyle konuştu:

"Henüz kendi başlarına tercih yapma yeteneğine kavuşamamış çocuklara zorla türban taktırılıyor. Sonra bu çocuklar öğretmen eşliğinde 'Kapanma Partisi' adlı etkinliğe katılıyor. Ellerine pankartlar tutuşturulan çocuklar, yaşıtlarına 'Sen de kapan' çağrısı yapıyor. İşte bu istismarın, inanç sömürüsünün ve yaşam biçimi dayatmanın ve zorbalığın başka bir örneğidir. MEB, bu rezaletlere izin veriyor, teşvik ediyor ve laikliğe açtığı savaşı küçücük çocukların arkasına saklanarak yürütüyor. Bu siyaseten ahlaksızlıktır. Çekin ellerinizi küçücük çocuklardan. Onları kirli politikalarınıza alet etmeyin.