Amerikali Turk

İdlib'de Türk konvoyuna bombalı saldırı

  • January 30, 2018 3:06 PM

İdlib'de gözlem noktası için çalışma yapmaya giden konvoya bombalı araçla saldırı gerçekleştirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada bir sivil personelin şehit olduğu, bir asker ve bir sivil görevlinin yaralandığı belirtildi.
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;


"İdlib Gerginliği Azaltma Kontrol Gücü faaliyetleri kapsamında, 30 Ocak 2018 tarihinde İdlib kuzeyinde intikal halinde olan konvoyumuza, bölücü terör örgütü mensubu silahlı teröristlerce bombalı araç ile yapılan saldırı sonucu konvoyda görevli bir kahraman sivil görevli personelimiz şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ile bir sivil görevli personelimiz yaralanmıştır.


Saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz."


Şehit olan görevlimizin DSİ kurumunda çalışan operatör Yasin Tanboğa olduğu öğrenildi.


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Bugün Zeytin Dalı harekatına katılan DSİ mensuplarımızdan Yasin TANBOĞA şehit olmuş, Mahmut PAKYÜREK ağır şekilde, Uzm. Çvş. Ömer GÜNEŞ ise hafif yaralanmıştır. Şehidimize Allah'tan rahmet niyaz ediyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ailesi ve Milletimizin başı sağ olsun." ifadelerini kullandı.