Amerikali Turk

Cüneyt Özdemir`ın ölümü Amerika`daki Türkleri yasa boğdu

  • March 02, 2018 8:34 PM
  • (4 votes, avg. 4 from 5)

Türkiye’de lise yıllarında olduğu gibi ABD’de “uzaylı” olarak çağrılan Cüneyt Özdemir bugün hayata gözlerini yumdu...

Özdemir, birkaç aydır solunum yetmezliği ile mücadele ediyordu.

Tıpta çok ender olarak rastlanan, organları yer değiştirmiş ve kalbi sağ tarafta olan Cüneyt Özdemir'in garip hikayesi 1970 yılında İstanbul'da, doğumuyla başlamıştı.

Trabzonlu bir ailenin ferdi olan Cüneyt Özdemir`i doğumdan sonra doktorlar sağlığının yerinde olup olmadığını anlamak için muayene edince kalp göğüs kafesinin sağ tarafında olduğu farkedildi. Fakat kalbi bütün işlevlerini yerine getiriyordu, yani bebek sağlıklıydı. Cüneyt Özdemir sağ taraftaki kalbi ile yıllarca yaşadı, Fatih Ticaret Lisesi yıllarında bu sıradışı gerçeği bilen sınıf arkadaşları O’na “uzaylı” diye sesleniyorlardı.

Kontrol amaçlı gittiği hastaneye yattığında dalak ve karaciğerin birbiriyle yer değiştirmiş olduğu saptandı. Tıpta az rastlanan ‘Dextrocardia kartagener syndrome’ teşhisi konulmuştu.


48 yıldır sorunsuz yaşayan Cüneyt bir süredir solunum yetmezliğinden dolayı yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu. Özdemir`in nâaşı Pazartesi yada Salı Günü Paterson`da kılınan cenaze namazının ardından Türkiyede toprağa verileceği bildirildi..

Uzaylı Cüneyt`in vefatı hepimizi çok üzdü.

Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

 Amerikali Turkler