Amerikali Turk

ABD ordusunun Türk askeri trafikten öldü

  • September 10, 2010 8:21 PM
ABD ordusunda askerlik yapan ve yakın zamanda Afganistan’a gönderilmeyi bekleyen Tolga Özkur, trafik kazasında hayatını kaybetti.

ABD ordusunda askerlik yapan Tolga Özkur (36), polisin verdiği bilgiye göre; beraberinde Casandra Patnode isimli arkadaşı ile ABD’nin Maine Eyaleti’nde 142 numaralı otoyolda trafiğe çıktı. Özkur, 2007 model Chevrolet marka kamyoneti ile dur tabelasına uymayıp kavşağa girince, karşı yönden gelen bir başka kamyonet ile çarpıştı. Özkur olay yerinde hayatını kaybederken, beraberindeki Amerikalı arkadaşı ve diğer araçtaki yolcular yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

ABD’deki okul giderlerini karşılamak için 2007 yılında ABD ordusuna katılan Özkur, İzmir 9 Eylül Üniverisitesi Jeofizik Mühendisiliği bölümü mezunuydu.

Yakında evlenecekti

Maine Üniversitesi’nde de yüksek lisans eğitimine devam eden Özkur, nişanlısı Cassie Gauthier ile evlilik hazırlıkları da yapıyordu. Cenazesi birkaç gün içinde İzmir’deki ailesine teslim edilecek olan Özkur için yaşadığı Wales kasabasında bir anma töreni düzenlenecek. Törende toplanacak bağışlarla Özkur’un adına okuduğu okulda bir öğrenciye burs verilecek. Maine eyelet polisinin verdiği bilgiye sabah saatlerinde meydana gelen kazada alkol ve aşırı hıza rastlanmadığı belirtiliyor.