Amerikali Turk

Kurt Kesedar ın Albümü ABD de Listeleri Altüst Edecek

  • September 11, 2010 9:07 AM
ABD’de doğup büyüyen genç Türk müzisyen Kurt Kesedar piyasaya çıkaracağı ilk albümü ile listeleri alt üst etmeye hazırlanıyor.

Can Kamiloğlu Bildiriyor- ABD’de doğup büyüyen genç Türk müzisyen Kurt Kesedar piyasaya çıkaracağı ilk albümü ile listeleri alt üst etmeye hazırlanıyor.
ABD’de listeleri altüst edeceği iddia edilen ‘Dirty Vici’ isimli albümde yeralan tüm şarkıların söz ve müzikleri Kurt Kesedar’a ait. Albümde yeralan 14 parçayı Amerika’da tanınan veya yıldız adayı olan şarkıcılar seslendi ve tüm kayıtlar Kesedar’ın kendi stüdyosunda gerçekleşti.

Amerikalı müzik eleştirmenlerinden de geçerli not alan Kurt Kesedar’ın çoğunluğu Rock and dance tarzı şarkılardan oluşan albümünün mastering çalışmasını da Grammy ödüllü ünlü Amerikalı sanatçı Scott Hill yaptı. Kesedar’ın ‘Dirty Vici’ isimli albümünde yeralan Amerikalı sanatçı Pete Levine tarafından seslendirilen ‘Murder On The Dance Floor’ adlı şarkısı ise geçtiğimiz günlerde ABD’nin TV’de en çok izlenen dans yarışması olan ‘So you think you can dance’ programında ilk kez yayınlanarak büyük beğeni kazandı.
Hazırlık çalışmalarının sona ermesinin ardından müzik dağıtım şirketlerinle anlaşma aşamasına gelen Kesedar’a çok sayıda firmadan teklif yağıyor.

-ERTEGÜN’ÜN YOLUNDAN GİDİYORUM-


13 yaşından beri ABD’de müzikle profesyonel olarak uğraşan Kesedar, ANKA’ya yaptığı açıklamada, ABD’de yaşayan en başarılı Türklerden biri olan ve müzik dünyasına kazandırdığı ünlülerle tarihe geçen Atlantic Plak şirketinin sahibi merhum Ahmet Ertegün kendine örnek aldığını ve yakında ABD’de piyasaya çıkartacağı albümünün ses getireceğini ifade etti. Sadece müzisyen olarak değil bir yapımcı ve müzik işi yapan bir işadamı olarak ABD’de başarılı olmak istediğini belirten Kesedar, “Ertegün’ün kaldığı yerden devam edeceğim. Hedefim onun yerini doldurmak” dedi.


İlk albümünün yapımcılığını da kendisinin yaptığını belirten Kurt Kesedar, albümünde şarkılarını seslendiren Amerikalı şarkıcıları özenle seçip biraraya getirdiğini belirterek, “Parçaları seslendiren Amerikalı sanatçıların hepsi bilinen yada yıldız adayı olan sanatçılar. Çok uzun bir hazırlık ve çalışma aşamasından sonra bu albüm ortaya çıktı” dedi.
ANKA