Amerikali Turk

Yurtdışında Yaşayan Türk Bilim İnsanlarına Çağrı

  • February 19, 2012 12:51 PM
  • (1 votes, avg. 5 from 5)

Yurtdışında Yaşayan Türk Bilim İnsanlarına Çağrı

T.C. Houston Başkonsolosluğu, yurtdışında yaşayan Türk bilim insanları ve akademisyenlere yönelik bir duyuru yayınladı.

İlgili duyurular şöyledir:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (BSTB) tarafından 2012 yılı içerisinde "Türk Bilim İnsanları Konferansı" düzenlenmesi planlanmaktadır. Konferansın yapılacağı yer, tarih ve program bilahare duyurulacaktır. Bu çerçevede, Anılan Konferansa konusmacı veya misafir olarak davet edilmek üzere yurtdısında yasayan Türk bilim insanlarının isimleri, unvanları, uzmanlık alanları, çalıstıkları kurumlar, iletisim bilgileri, özgeçmisleri vb. bilgilere gereksinim duyulmaktadır.

Konferansa ilaveten, BSTB tarafından kurulacak bir portal aracılığıyla bilim insanlarımızın karsılıklı iletisim ve etkilesimlerinin artırılması ve uluslararası ortak proje gelistirme kültürünün yaygınlastırılması da öngörülmektedir.

Bu çerçevede, konuyla ilgili bilim insanı ve akademisyenlerimizin örneği ekli formu doldurarak, özgeçmisleriyle (CV) birlikte 1 Mart 2012 tarihine kadar Baskonsolosluğumuza e-posta yoluyla (consulate.houston@mfa.gov.tr) iletmeleri sükranla karsılanacaktır. Form ve CV'ler tarafımızdan bilahare toplu halde anılan Bakanlığa iletilecektir.

Sözkonusu bilgiler, Baskonsolosluğumuzun görev bölgemizdeki bilim insanı ve akademisyenlerimizle isbirliği ve karsılıklı etkilesimin canlandırılması faaliyetlerine de yardımcı olacaktır.

Bilgi Formu

Saygıyla duyurulur.

T.C. Houston Baskonsolosluğu