Amerikali Turk

Buse Terim'in New York'taki evi

  • December 28, 2011 8:36 PM

amerikaliturk

Amerika'daki eğitimini tamamlayan ve iş dünyasına atılmaya hazırlanan Buse Terim, Türkiye'ye dönmeden önce yaşadığı öğrenci evinin fotoğraflarını blog sayfasında paylaştı.


Terim'in New York'ta bulunan evini dekore ederken modayı yakından takip ettiğini yazdı.

İşte Buse Terim'in 4 yılını geçirdiği o ev...


amerikaliturk
Önce salonumun fotoğraflarıyla başlayayım..
Plak sevgim itiraf ediyorum Issız Adam izledikten sonra ortaya çıktı. Burada türkçe plak bulmak imkansız ama Adele, Bob Marley gibi plaklar aldım ve o kadar farklı ki normal CD kalitesindeki şarkılardan, iyiki almışım dinledikce.. Türkiye'den Annem gelirken Ajda Pekkan, Nilüfer, Teoman gibi isimlerin plaklarınıda getirdi ve özellikle bloguma yeni yazılar yazarken arka fonda plaklarımı çalmak bana çok güzel bir ilham veriyor..

amerikaliturk
Salonum evde en çok vakit geçirdiğim yer.. Her moda sever gibi bende pop art ve Marilyn Monroe tablolarını çok seviyorum. Bu yüzden koltuğumu tamamen pop art'a cevirip duvarimada kocaman bir Marilyn Monroe posteri astım.

amerikaliturk
Her gün Marilyn Monroe'ya bakarak geçirmek bana güzelleşmek konusunda ilham veriyor :p DVD'lerim, CD'lerim, Dizilerim hepsinide oraya koyduğum bir rafın üzerine dizdim, guzelde oldu..
Evimin en güzel köşesi sanırım her biri bana farklı hatıraları hatırlatan fotograflarım. Arkadaşlarım ve ailemle geçirdiğim en güzel zamanları özetlediğim bir fotoğraf kolajım var duvarımda. Bazen kendimi bu fotoğraflara dalıp gitmişken buluyorum.
Benim evime gelenin dikkatini en çok çeken şey her yerde duran dergilerdir. Dedikodu dergisinden tütün, alışveriş dergisine kadar her çeşit dergi bulunabilecek bir ev benimkisi...
Daha çok okumadığım ve okumam gereken dergileri bu gördüğünüz resimdeki gibi üst üste gözümün daha çok çarpacağı bir yerde topluyorum ki kendime hatırlatma olsun "bu dergileri okuman lazım Buse" diye bağırsınlar!
amerikaliturk
Bu gördüğünüz çikolata değil mum . Ama yaktığınız an çikolatası gibi kokuyor...
Kitaplarımda dergilerim gibi evimin olmazsa olmazlarından.. Bu kitapların bazılarını hayatımın ileriki döneminde bana yardımcı olabileceğine inandığım için aldım, kiminide okuldaki derslerim için. Çok yakın zamanda kendime bir ofis açmak istiyorum bu kitaplar ofisimin raflarini süsleyecek inşallah...
Çerçevelerim tatile gittiğim yerlerden topladığım çerçevler. Aruba, Puerto Rico temalı çerçevelerimde oradan hatıra olarak sakladığım fotoğraflar var içlerinde. Bir de en yakın arkadaşımla en sevdiğim kahraman Hello Kitty içinde fotoğrafımız ...
Kutularım.. Onları atmaya kıyamıyorum hele şu pembeli olana! O yüzden evimde dekorasyon olarak kullanıyorum..
Vogue çerçevesiz bir moda sever evi olur mu hiç? Bunu New York sokaklarındaki satıcılardan almıştım. Binbir çeşit Vogue kapağı çerçeveleri var evimin renklerine uygun olduğu için bunu tercih etmiştim.
Duvarımda ablamın Kına Detaylarinda size bahsettiğim tefler asılı. Çok şeker durdular dekorasyon olarak :)

amerikaliturk
işte evimin en keyifli yeri, mutfağım... Açıkça söylüyorum, yemek yapmayı çok seviyorum, mütevazılık yapmayacağım güzelde yaparım. 4 sene yalnız yaşayınca yemek yapmayı da, bulaşık yıkamayı da, çamaşır yıkamayı da herşeyi bir bir öğreniyorsunuz.Evimin her köşesinde farklı Hello Kitty desenli şeyler var. Bu da ekmek kızarttığımda üstüne Hello Kitty suratı basıyor.
Buzdolabım hayatımın yarısını anlatıyor diyebilirim
Her gittiğim yerden topladığım magnetler, canım babamın, ailemin, yine arkadaşlarımın fotoğrafları...
Ablamın düğün davetiyesi, dergilerden kestiğim fotoğraflar, herşeyin ufak bir kolajını yaptım burada.

Hurriyet