Amerikali Turk

Ünlü Türk İşadamı NJ`de işe alamayı düşündüğü bir elemana cinsel tacizden tutuklandı

  • January 08, 2017 1:29 PM
  • (5 votes, avg. 4 from 5)

zulfikar bekar, simit and smith, taciz,mahkeme, tecavuz

Dünyaca ünlü Restoran zinciri Türkiye Eataly'nin ortaklarından ve yönetim kurulu üyesi Zülfikar Bekar NJ - Edgewater`da 27 yaşındaki New York'lu bir kadına sarkıntılık yapmak suçundan tutuklandı.

New Jersey, Edgewater`da bir otelde kalan 60 yaşındaki Zülfikar Bekar, Weehakwen`da bir lokantada başlayıp, bir Uber taksisinde devam ettiği iddia edilen olaylar zinciri sonucu işe almayı düşündüğü bir elemanı cinsel tacizde bulunmakta suçlanmaktadır.

Zülfikar Bekar, 27 yaşındaki New York'lu genc bir kadını zorla öpmeye çalışmak, kadının kendisini öpmesi ve kucaklaması için tehdit etmek suçlarından cinsel istismar cezası almıştır.

Cezai şikâyette bulunan kadın tarafından, bu suçlarının yanında aynı zamanda, hala Pershing Road Restoranti`nin içindeyken; sözü geçen kadını pantalonunun üstünden cinsel organını elle tutmaktan da cezai şikayet talebinde bulunulmuştur.

Bu sabah Weehawken polis departmanindan Iggy Mitolo'nun nj.com`a verdiği demeçte; Bekar'in sözü geçen şirketin sahibi olduğunu da ekleyerek; Zülfikar Bekar ve kadın, kadının işe alınması ile ilgili konuşmak üzere biraraya gelmişlerdi.

Şikâyetçi olan kadının belirttiğine göre: hadise Bekar'in oteline gitmek üzere bindikleri Uber taksisinin arka koltuğunda da devam etti.
Otel, Bekar tarafından suçlama davası için ve polislere verilen şimdiye kadarki tek adres.

Mitolo'nun belirttiğine göre, lokantadan çıktıktan sonra her ikisi de Uber taksisini paylaşmayı kabul ettiler ancak her ikisi de farklı güzergahlara gideceklerdi ve Cumartesi sabahı 1:40 sularında kadın şikâyette bulunmak için polisi aradı.
Ceza almasının muhtemel sebebi mağdurun ve görgü tanıklarının ifadeleri olarak kayıtlara geçmiştir.

Bekar, suçlamalara karşı ilk ifadesini geçtiğimiz 19 Aralık Pazartesi günü New Jersey eyaletindeki Central Judicial Processing Mahkemesinde, Kearny şehrindeki Hudson Beldesi Mahkemesinden bir video bağlantısı ile katılarak yaptı.

Kefalet miktarı ilk önce $25,000 olarak belirlenmişti ancak Hudson Belediyesi Savcılığı, Özel Mağdurlar Bölümü'nden atanan bir avukat tarafından tekrar incelenmek üzere karar sonraya bırakıldı.

Amerikali Turk