Amerikali Turk

Arda Turan: Galatasaray taraftarı gelmemi istemiyor

  • September 05, 2017 2:49 PM

Arda Turan, Beyaz TV'de canlı yayına bağlanarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Arda, Galatasaray'a gelip gelmeyeceği ile ilgili olarak, "Türkiye'de tüm Galatasaraylılar benim gelmemi istemiyor. Ben takımıma zarar vermek istemem" dedi.

Ukrayna maçı öncesinde yedek kulübesinde çekilen fotoğrafla ilgili olarak konuşan Arda Turan, "O fotoğrafı koyup, hiç dakika oynamamış oyuncuları konuşmak doğru değil. Maçtan 2 saat önce çekildi o fotoğraf. Birine saldırmak çok hatalı bir davranış ama bu Bilal Meşe’ye olduğu için değil, bir şiddet davranışı olduğundan dolayı hatadır. İnsanların arkasından yalan söylemek, iftira atmak… Bunlar daha büyük yanlışlardır. Beni hala paracı sanıyorlar, üstümde kaldı. İnsanlar, maç oynanırken biz yedek kulübesinde böyle oturduğumuzu sanılıyor, sıkıntı orada. Euro 2016’da bütün dünyanın gözü önünde ıslıklandım. Ne yaptım ben?" ifadelerini kullandı.

Barcelona'da mutlu olduğunu söyleyen Arda, "Barcelona ile 3 yıllık sözleşmem var ve orada çok mutluyum. Galatasaray benim evim. Birgün mutlaka orada forma giymek isterim. Şartlar oluşursa tekrar forma giymek isterim" dedi.

Galatasaray taraftarının kendisini istemediğini belirten yıldız oyuncu, "Zaten şuan Galatasaraylılar benim gelmemi istemiyor. Ben takımıma zarar vermek istemem" şeklinde konuştu.

Başarılı oyuncu, "Galatasaray taraftarının ne hissettiğini bilecek kadar Galatasaray taraftarıyım. Ben aslanlar gibi Barcelona'da da oynarım. Kimse merak etmesin. Ben Barcelona'da kalacağım" dedi.

Oğuzhan Özyakup'un milli takıma daha sonra dahil edilmesiyle ilgili konuşan Arda, "Oğuzhan, Beşiktaş'ta 10 numarayı giyen pozisyona gelmiş bir oyuncu. Benim ne haddime Oğuzhan'la ilgili yorum yapmak. Ben ne hadle Oğuzhan'ın milli takıma alınıp alınmaması ile ilgili yorum yapabilirim. Böyle bir şey olabilir mi?" ifadelerini kullandı.