Amerikali Turk

Rıdvan Dilmen'den olay iddialar: TFF'de FETÖ'cüler var

  • October 02, 2017 1:09 PM

Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanan karşılaşmanın ardından Rıdvan Dilmen, Cuma günü Akhisar - Fenerbahçe maçı sonrası NTV Spor'da yaptığı açıklamaların üzerine bu kez Beyaz TV'ye bağlanarak Türkiye Futbol Federasyonu ile ilgili gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Dilmen, Ağustos ayında Federasyonu yerden yere vuran Muhittin Boşat'ın bugün TFF'de göreve başladığını Futbol Federasyonunun hala FETÖ'den temizlenmediğini söyledi.

"YILDIRIM DEMİRÖREN DEDİ AMA HALA AYNI KİŞİLER KURULDA"
Yıldırım Demirören Ersin Düzen'in programına çıktı. Kurulların aldığı kararlardan içim sızlıyor fakat biz karışamıyoruz dedi. MHK, Tahkim Kurulu başkanını çağırdım, gerekirse bazılarını göndereceğim dedi. Sonra sezon bitti. Bütün kurulların istifaları başkanın elinde var bildiğim kadarıyla. Bugün itibariyle kurullarda aynı kişiler duruyor.

Başakşehir'de Volkan Babacan, Emre Belözoğlu, Yalçın Ayhan kavga olayında montaj mı var?

Rıdvan Dilmen bu konuyla ilgili son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dilmen, "Volkan Babacan olayını yaşadık. Görüntüler 2 gün göründü. Göksel Gümüşdağ ile daha sonra konuştuk. Emre Belözoğlu'nun avukatı ile gidildi ve vurulmadı denildi. Yalçın Ayhan'ın saldırısı var. Bakın orada montaj yapmışlar. Yalçın'ın olayla alakası yok. Emre'ye edepsizin birisi küfür ediyor. O anda Yalçın inanın otobüsün yanında duruyor. Olay malzemecilere sıçrayınca sonradan olaya dahil oluyor. Olay ve görüntüler raporlarda değiştirildi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nda FETÖ'cü mü var?

Akhisar - Fenerbahçe maçı sonrasında NTV Spor'da çarpıcı açıklamalarda bulunan Rıdvan Dilmen, Beşiktaş - Trabzonspor maçı sonrası Beyaz Futbol'a bağlanarak gündem yaratacak iddialarda bulundu.

"15 TEMMUZ SONRASI GÖREVDEN ALINAN EMNİYET GÖREVLİSİ FENERBAHÇE - TRABZONSPOR MAÇINDA GÖREV YAPTI"

Ben diyorum ki, Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Bütün kurumlar, televizyonlar, şirketler, TFF verdik diyorlar. Yıldırım "Demirören, tüm federasyonun çaycılar dahil devlete TC'lerini verdiğini söylüyor. Ben de vermediler diyorum. Demirören, TC'leri verdik diyor daha dün bir temsilci FETÖ'den tutuklandı. Bylock'çu çıktı. 15 Temmuz sonrası görevden alınan bir emniyet görevlisi hala maçlara gidiyor. Fenerbahçe-Trabzon maçında görev yaptı. Bylock soruşturması için Demirören çaycıya kadar isim verdik dedi. Cihan Burgan isimli temsilci Bylock'tan gözaltına alındı. Ülkeyi bölmek isteyen bu adamlar sahte rapor yazar mı yazmaz mı? 7 Şubat'ta görevden alınan emniyet görevlisi maçlara gitmeye devam ediyor. Trabzonspor - Fenerbahçe maçına gitmişti.

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in küfür görüntüsü beIN Sports'ta silindi mi?

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde Şenol Güneş'in küfür ettiği görüntüsünün beIN Sports'un 3 dakikalık görüntülerinden silindiğini söyleyen Rıdvan Dilmen, "beİN Sports ile ilgili dedim ki, yapmayın. 3 dakikalık görüntüleri izlerken, beIN Sports'ta 3 dakikalık görüntülerde Şenol hocamızın görüntüsü vardı. A Spor'da da vardı. Bir anda reklam arası oldu ve görüntü kalktı. 1 gün sonra beIN Sports'ta o görüntüyü atmışlar. Tam orayı kesmişler.

"MELİH ŞENDİL BANA DEDİ Kİ..."

Melih Şendil mesaj atmış. Kendisine döndüm. Melih, hocam yanlış anladın dedi. Hocam montajı yapmış, küfürü yollamış. Biz prensip olarak karar aldık küfür koymamaya dedi. Yapma Melih! 4. hakemin raporu küfür üzerine. Hukuk kurulu 41. maddeden sevk ediyor. Ancak bu iki kelime hakaret değildir, sportmenliğe aykırıdır diyor. Hangi gerekçeyle siz bunu sportmenliğe aykırı durumuna çevirdiniz. Ben de diyorum ki, maçta 4 temsilci var. Temsilciler yazdılar bunu. Ben de sordum. Görüntüyle vermiyorsunuz deyince Van Persie'nin dilini neyle verdiniz diye sordum. Hakemin görüş açısının dışındaydı dediler. Temsilcilerden en az birisi TV başında duruyor. Ben de diyorum ki, bunun tersini yapalım. Temsilci sahaya karışamaz dediniz, eyvallah. Peki Aziz bey Cüneyt Çakır'a bağırmış. Temsilci yazmış, Cüneyt Çakır duymadım diyor. O yazmadı diye ona da vermeyelim diyor. " diye konuştu.

MUHİTTİN BOŞAT'IN TFF'YE SALDIRDI, BUGÜN İŞE BAŞLADI

"Gelelim gündeme. Muhittin Boşat'ı fazla tanımam. Muhittin hoca benden daha sert eleştirilerde bulundu. En son 23 Ağustos 2017'de Akşam Gazetesi'nde TFF'yi yerle bir etti. Bugün TFF'de göreve başladı. Kamuoyuna bırakıyorum. Hakem izleyecek. Görevi bu. Geçen seneki sıkıntıları gördükten sonra şunu merak ettim. "

"İSTİFALARI HAZIR AMA YOLLANMIYORLAR"

Rıdvan Dilmen son olarak, "Kurullardakiller yolun yolcusu olmuş zaten. İstifaları hazır ama yollanmıyorlar. Ben bunları şimdi söylemiyorum. Federasyona da söyledim, çağırın beni yüzünüze karşı söyleyeyim." diye ifadelerini kullandı.